Facebook Google+ Twitter

Filmowe Wydmy w Gdańsku !

Dobra wiadomość dla sympatyków kina niezależnego - rusza szósta edycja ,,Wydm". W dniach od 16 do 17 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Gdańsku zobaczymy czego dokonali przez ostatni rok niezależni filmowcy.

Przegląd Filmów Amatorskich i Niezależnych Wydmy, to impreza znana twórcom niskobudżetowych filmów w całej Polsce. Z roku na rok, trójmiejski festiwal cieszy się coraz większą popularnością, gromadząc na projekcjach rzesze fanów sztuki .

wydmy 2006Podczas zeszłorocznej - piątej edycji "Wydm", o Grand Prix oraz pierwszą nagrodę, ubiegały się 32 filmy, które przeszły wstępną eliminację. Wszystkich nadesłanych projektów było niemal trzykrotnie więcej .

Głównym celem i motywacją dla młodych twórców jest możliwość zaprezentowania swoich prac szerokiej publiczności. Nie bez znaczenia jest wysokość nagrody głównej, której zdobycie umożliwia realizację kolejnych artystycznych projektów .

Jak co roku, konkursowym projekcjom, towarzyszyć będą pokazy specjalne. Tym razem, widzowie obejrzą ,,Sobowtóra' w reżyserii Bodo Koxa , ,,Rzeźnie nr 1' - Dominika Matwiejczyka, "Emilka płacze" Rafała Kapelińskiego oraz ,,Czarna woda ' Wytwórni Kalina .

Nie zabraknie gości specjalnych - ludzi filmu, osób odpowiedzialnych za dystrybucję, oraz ekspertów w dziedzinie animacji . Choć organizatorzy nie zdradzają wszystkich szczegółów, jak udało mi się dowiedzieć w jury zasiądą m. in Tomasz Jachimek (znany z kabaretu Jachim Presns), Yach Paszkiewicz (założyciel pierwszej w Trójmieście szkoły teledysków), oraz znany reżyser niezależny - Mateusz Jemioł .

Na filmy, organizatorzy czekają do 15 listopada.


 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.