Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11532 miejsce

Filmowisko.net zamknięte przez policję

Wg nieoficjalnych informacji, internetowe forum oferujące m.in. najnowsze filmy filmowisko.net zostało zamknięte przez policję. Aresztowano trzech twórców nielegalnego portalu.

http://209.85.129.132/search?q=cache:2JkVI3eYcNgJ:www.filmowisko.net/+filmowisko.net&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a / Fot. fot. screen Serwis internetowy stworzyli 21-letni student informatyki oraz dwaj uczniowie klas o profilu informatycznym w wieku 16 i 17 lat, mieszkający w powiecie kraśnickim. Na forum filmowisko.net umieszczano linki do filmów i plików muzycznych znajdujących się na różnych serwerach. Użytkownicy forum mogli sobie ściągać pliki, a także umieszczać linki do swoich zasobów. Można też było za pośrednictwem tej strony odtwarzać filmy w czasie realnym, bez konieczności ściągania ich na swój komputer. Witryna dawała możliwość ściągnięcia lub obejrzenia kilkuset pozycji, były wśród nich także najnowsze kinowe produkcje.

Twórcy strony zarabiali na reklamach. Reklamodawcy sami zgłosili się do administratorów ponieważ strona generowała bardzo dużą liczbę wyświetleń. Filmowisko.net prawdopodobnie znajdowało się na serwerach firmy o12.pl.

Policja przeszukała mieszkania administratorów forum oraz co ciekawe, trzech najaktywniejszych użytkowników z województw mazowieckiego, śląskiego i małopolskiego. Zabezpieczyła sześć komputerów oraz 150 płyt DVD i CD z nielegalnie uzyskanymi filmami i muzyką. Zostały one przekazane do analizy biegłym. Trwa szacowanie strat, które ponieśli producenci i dystrybutorzy utworów.

Organizatorzy nielegalnej działalności zostali przesłuchani i zwolnieni do domów. Po przeanalizowaniu zabezpieczonych materiałów dwóm starszym chłopakom będą postawione zarzuty rozpowszechniania treści chronionych prawem autorskim, za co grozi do 5 lat więzienia. 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

To kolejny serwis zamknięty przez policję oferujący pobieranie nielegalnych plików. Wcześniej głośna stała się sprawa aresztowania twórców portalu odsiebie.com. Nie wiadomo czy kolejni użytkownicy forum filmowisko.net również zostaną aresztowani.

Źródła:
sfora.pl
Informacje o domenie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Michał
  • Michał
  • 17.08.2011 18:32

Moje zdanie jest takie: jeżeli ktoś robi tego typu stronę to chyba ma możliwość moderacji dodawanych filmów przez użytkowników, więc tłumaczenie się i śmieszne stopki w stylu: " Administracja nie ponosi odpowiedzialności za to, co umieszczają użytkownicy" jest tylko pozornym odcięciem się od odpowiedzialności. Poza tym freefilms.pl brał pieniądze (rejestracja + SMS) za oglądanie pirackich filmów i to ich zgubiło.

Ustawa o prawach autorskich mówi wyraźnie, "Kto czerpie korzyść materialną (...) podlega karze ograniczenia wolności".

Komentarz został ukrytyrozwiń
ENG
  • ENG
  • 17.02.2011 10:47

Rowniez freefilms.pl zostal zamkniety a wlasciciel aresztowany... a moze to te same osoby?
Szkoda, bo stronka byla przednia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie słyszałem wcześniej o tej stronie, ale jeśli na łamach tego forum znajdowały się jedynie linki to nie jestem pewien czy ich działalność była nielegalna (bo przecież to nie oni de facto udostępniali pliki). Czy samo wskazanie skąd można pobrać film/muzykę jest karalne w Polsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.