Facebook Google+ Twitter

Filmowy raj dla ducha na październikowe dni

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-09-27 11:07

Prawdziwe święto kina. Dla kinomanów, średniozaawansowanych w tematyce filmowej i dla początkujących. Na Festiwalu Warszawskim pokazujemy filmy o ludziach i dla ludzi.

Mówiąc o festiwalu, najłatwiej ująć go w metaforyczne ramy podróży. Festiwalowe filmy są bowiem niezwykłą podrożą po krajach świata (w tym roku prezentowane będą filmy z 48 krajów, m.in. z Finlandii, Bułgarii, RPA, Filipin i Izraela). Ale są nie tylko podróżą w głąb miast, miasteczek i wsi, są także, a może i przede wszystkim, podróżą w głąb ludzi. Ludzkie wybory, zmagania z codziennością, marzenia – są główną tematyką filmów prezentowanych na przeglądzie. Wymiar tej podróży jest także dużo bardziej przyziemny. Festiwal odbywa się w kilku kinach (Kinoteka, Relax i Luna), między którymi widzowie poruszają się w drodze na kolejne seanse. I to jest jeden z niezwykłych uroków imprezy.

W tegorocznym programie będzie można obejrzeć 145 obrazów. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Filmy podzielone są na sekcje, wśród których można wymienić: Mistrzowskie dotknięcie, filmy krótkometrażowe, premiery 2006-2007 (pokazy filmów nadchodzącego sezonu), dokumenty czy Panoramę Niemiecką. Co roku organizowany jest Plebiscyt Publiczności, w którym widzowie głosują na najlepszy - ich zdaniem - film festiwalu.

Największym i niezaprzeczalnym atutem festiwalu są magiczne filmy. Takie, dla których warto poświęcić czas. Filmy, które są niezwykłe i można je obejrzeć (w znakomitej większości) tylko podczas festiwalu. Traktujące o sprawach banalnych i tych najważniejszych. Piękne i ambitne, które potrafią zauroczyć, rozkochać w sobie widza lub go zadziwić. Filmy budzące emocje. Te, o których będzie się chciało dyskutować. Filmy, o których się nie zapomni.

Wokół całej imprezy wytwarza się wspaniała aura. Festiwal nie jest tylko pokazem filmów, jest także spotkaniem z ich twórcami, uczestniczeniem w warsztatach dotyczących montażu obrazów. Na te kilka październikowych dni Warszawa staje się przyjemniejsza, bardziej urokliwa i ciepła. Oczywiście dla wtajemniczonych. A kto raz zakosztuje przyjemności przebywania wśród ludzi, którzy kochają kino, będzie wracał na festiwal każdego roku.

Tegoroczny - 22. festiwal startuje już w piątek 6 października i potrwa do niedzieli 15 października. Projekcje odbywają się o godzinach 9, 11, 13.30, 16, 18.30 oraz o 21. Informacje o festiwalu można znaleźć na stronie www.wff.pl oraz w specjalnie wydanym katalogu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

eilmy bardzo lubię ostatnio byłem w kinie na Testosteronie jak rownież na Rysiu tak pomyslałem by się troszke ukulturalnić pozdrawiam i zachęcam do komętowania moich artykółów jak i oceniania ich pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.