Facebook Google+ Twitter

Filmowy ring w kinie Muranów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-09-11 14:00

W warszawskim Kinie Muranów gwiazdy i dzieci zmierzyły się na „Filmowym ringu” w bitwie na filmowe skojarzenia. Środowe spotkanie zainaugurowało kampanię społeczną „Dzieciaki na horyzoncie” Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 / Fot. Paweł CzarneckiWydarzenie było także zapowiedzią pierwszej edycji festiwalu Kino Dzieci, który rozpoczyna się 27 września w 15 miastach w Polsce.

Na „Filmowym ringu” stanęły dwie drużyny, składające się z ambasadorów festiwalu Kino Dzieci: Mai Ostaszewskiej, Katarzyny Bondy, Noviki i ośmiorga dzieci. Kasia Stoparczyk z radiowej Trójki zagrzewała uczestników do walki i dyskusji o marzeniach, wyzwaniach a także przyjaźni na podstawie obejrzanej animacji pt. „Królik i jeleń”. Historia ta opowiada o przyjaciołach, którzy przypadkowo podczas eksperymentu zostali uwięzieni w dwóch różnych światach. Jeleń trafia do rzeczywistości trójwymiarowej, a królik nie może wydostać się z dwóch wymiarów. Obydwaj docenili przyjażń, gdy uświadomili sobie, że mogą ją stracić na zawsze.

Kontakt z filmem nie musi kończyć się wraz z napisami końcowymi. Do wspólnych rodzinnych zabaw kinem będziemy zachęcać podczas całego festiwalu Kino Dzieci – mówił Maciej Jakubczyk. – Przygotowaliśmy warsztaty dla rodziców, zajęcia plastyczne inspirowane filmami dla dzieci. A cały festiwal zainaugurujemy 27 września serią filmowych śniadań w warszawskich i wrocławskich kawiarniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.