Facebook Google+ Twitter

"Filmuj z wolnej stopy" - nakręć film o "Solidarności"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-01 14:40

Rusza konkurs filmowy z okazji 30. urodzin „Solidarności” organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

30. rocznica powstania Solidarności / Fot. Marcin WilkoszewskiCzym jest dla Ciebie wolność, niezależność, solidarność, swoboda? Jeśli chcesz w szczególny sposób uczcić narodziny „Solidarności” i zaprezentować własny pogląd na te idee, weź udział w konkursie! Nakręć krótki film przy użyciu telefonu, kamery lub aparatu, który będzie dowolną interpretacją tematu „Wolność wczoraj i dziś”, wrzucić go na www.youtube.pl, a następnie wejdź na stronę http://ec.europa.eu/polska/konkurs_filmowy i prześlij nam swoje zgłoszenie. Liczymy na głos młodego pokolenia! Głos, który jest świadectwem tego, o co walczyli bohaterowie „Solidarności”!

Zgłoszone i zakwalifikowane do konkursu prace oceni jury złożone z wybitnych osobowości świata filmu, kultury i sztuki w składzie: Robert Gliński (reżyser filmowy, twórca m.in. filmów „Cześć Tereska”, „Świnki”, rektor PWSFTViT w Łodzi, przewodniczący jury), Katarzyna Rosłaniec (reżyserka filmu „Galerianki)”, Jarosław Suchan (dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi), Marian Prokop (autor zdjęć do filmu „Wojna polsko-ruska”), Karol Radziszewski (malarz, performer, autor instalacji i fotografii, publicysta, laureat „Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne”), Bodo Kox (reżyser, aktor, twórca offowy), Bartosz Węglarczyk (szef działu zagranicznego Gazety Wyborczej) oraz Ewa Synowiec (dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie
http://ec.europa.eu/polska/konkurs_filmowy do dnia 10 listopada 2010r. Autor wyróżnionej pracy otrzyma nagrodę – aparat fotograficzny CANON EOS 500d.

Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2010r. Wszystkie zakwalifikowane filmy będzie można zobaczyć na oficjalnej stronie konkursu. Regulamin i zasady konkursu dostępne na http://ec.europa.eu/polska/konkurs_filmowy.

Konkurs „Filmuj z wolnej stopy” to jedna z inicjatyw przygotowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce z okazji 30. rocznicy narodzin „Solidarności”. W ramach świętowania tego wydarzenia zaplanowano cykl imprez, które w niekonwencjonalny sposób mają upamiętnić narodziny związku i idei wolnościowych. Pomysłodawcy projektu, wprowadzając innowacyjną formę świętowania historycznej rocznicy adresują swoje działania przede wszystkim do młodego pokolenia.

Najważniejszym przedsięwzięciem upamiętniającym historyczną datę będzie spotkanie pod hasłem „Narodziny Wolności”, w którym udział wezmą bohaterowie „Solidarności” i opozycjoniści z Europy Środkowej, a jego gościem specjalnym będzie Jose Manuel Barroso, Przewodniczący Komisji Europejskiej. Dyskusję poprzedzi impreza urodzinowa „Solidarności” zatytułowana „Rytmy Wolności”. Zaproszeni artyści oprócz miksów muzyki dekady lat 80’, zaprezentują wizualizacje najważniejszych wydarzeń tamtego okresu. Refleksją nad przeszłością będzie towarzysząca imprezom wystawa zdjęć Erazma Ciołka „W drodze do wolności”.

Więcej informacji na stronie:
www.ec.europa.eu/polska

Harmonogram konkursu „Filmuj z wolnej stopy”:

15 września – 30 października 2010r. – przyjmowanie zgłoszeń do konkursu za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie

http://ec.europa.eu/polska/konkurs_filmowy

do dnia 10 listopada 2010r. – ogłoszenie wyników na stronie konkursu

http://ec.europa.eu/polska/konkurs_filmowy

Organizator imprezy: Komisja Europejska, Przedstawicielstwo w Polsce

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.