Facebook Google+ Twitter

"Filmy interaktywne". Nowa książka twórcy gier

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-24 10:30

Czy gry mogą być nieliniowe, jakiej zapomnianej rewolucji dokonał w latach osiemdziesiątych Adrian Chmielarz, co ma wspólnego film interaktywny z hipertekstem i jak przemysł porno wpłynął na rozwój multimediów?

Na te i inne pytania odpowie Marcin M. Drews w swojej najnowszej książce pt. "Filmy interaktywne". Materiał opublikuje jeszcze w tym roku Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru.

Marcin M. Drews urodził się 1975 w Lubinie. Mieszka we Wrocławiu. Pracuje jako dziennikarz, pisarz i nauczyciel akademicki. Jest współtwórcą pierwszej polskiej gry przygodowej na PC. Od 1990 roku nieprzerwanie działa w branży dziennikarskiej (sześciokrotnie redaktor naczelny, w tym trzykrotnie w mediach ogólnopolskich). Był współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Twórców i Organizatorów Kultury. Od 1993 roku związany z branżą gier – pracował już dla sześciu firm developerskich i wydawniczych z branży – współpracował przy ponad 20 tytułach na PC i konsole. Jest też zapalonym propagatorem i twórcą niezależnych gier przygodowych oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Obecnie specjalista ds. PR w Can't Stop Games.

"Filmy interaktywne" są drugą autorską książką Drewsa. Pierwszą był przewodnik po japońskiej sztuce kulinarnej "77 stron o sushi". Publikacje autora znalazły się również w książkach "Przestrzenie wizualne i akustyczne człowieka", "Homo Communicativus" i "Zeszyty lubińskie". Drews pisze zarówno prozę fantastyczną, jak i referaty naukowe na temat multimediów, w tym gier komputerowych. Jest też laureatem dwóch ogólnopolskich konkursów literackich.

Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru jest nieformalną grupą poświęconą propagowaniu interaktywnych odłamów literatury i filmu. Działa nieprzerwanie od grudnia 2010 roku. Nakładem www ukazuje się pismo "Masz Wybór" oraz obszerne pozycje, prezentujące różne nurty gier książkowych, od prostych, klasycznych eksploracji labiryntów, poprzez przygodę, horror, opowiadania historyczne, aż do ponurych projektów opisujących upadek bohatera w otchłań szaleństwa. Wydawane książki są pełnoprawnymi publikacjami spełniającymi wszystkie niezbędne wymogi prawne i formalne. Oficjalnym wydawcą reprezentującym grupę jest Mikołaj Kołyszko.

Pozycja "Filmy interaktywne" Marcina M. Drewsa, napisana pod kierunkiem dra Jana Stasieńki z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, jest pierwszą książką naukową publikowaną na łamach www i jednocześnie częścią działań naukowych Can't Stop Games. Tekst dostępny będzie za darmo w trzech formatach: pdf, epub i mobi. Ponieważ autor i wydawca publikują tę pozycję pro publico bono, szukają obecnie sponsorów chętnych sfinansować druk książki. Wersja drukowana również będzie całkowicie bezpłatna.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.