Facebook Google+ Twitter

Filmy na żądanie w Nintendo Wii

Nintendo nawiązuje współpracę z agencją Dentsu w celu zamienienia swojej konsoli stacjonarnej w wirtualną wypożyczalnię filmów. Podobne usługi oferuje już Microsoft (Xbox 360) i Sony (Playstation 3). Czy Nintendo ma szansę z nimi konkurować?

Zdjęcie pochodzi z otwartych zasobów Wikimedia Commons (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Metroid_Prime_3_-_Corruption_-_at_E3.jpg) / Fot. Gary KingUsługa pojawi się w pierwszej kolejności w Japonii. Już na początku nowego roku. W kolejnych miesiącach mamy spodziewać się jej także w innych częściach świata. Póki co brak jednak konkretnych informacji o jakie kraje i daty premiery usługi chodzi. Nintendo nie udostępnia także żadnych szczegółów na temat oferty programowej.

Gra toczy się o wielką stawkę. Z informacji producenta wynika, że 40 procent wszystkich konsoli Wii sprzedanych na świecie jest podłączonych do internetu. Podobne usługi Video On Demand (filmy na żądanie) w platformach Xbox 360 i Playstation 3 cieszą się, rosnącą, popularnością.

Nintendo Wii to stacjonarna konsola do gier wideo odróżniająca się od konkurencyjnych urządzeń nietypowymi kontrolerami rozpoznającymi ruch gracza. Mimo słabszych parametrów technicznych, konsola Nintendo prowadzi od dnia premiery (święta 2006) w rankingach sprzedaży, pozostawiając Xboxa i Playstation daleko w tyle.

Więcej podobnych informacji przeczytacie na blogu GRRR.pl.
Źródło informacji: Japan Today

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.