Facebook Google+ Twitter

Filmy NieZwykłe na długi weekend w Sandomierzu

Już po raz piąty w Sandomierzu odbędzie się Festiwal Filmów NieZwykłych. V edycja festiwalu rozpocznie się w środę, 30 kwietnia o godz. 9.30.

Fragment plakatu zapraszającego na sandomierski festiwal filmowy / Fot. http://www.sandomierz.pl/index.php/pl/zapowiedzi/go:p/art313.htmlW Domu Katolickim przy ulicy Mariackiej 1 odbędzie się projekcja "Brzeziny" Andrzeja Wajdy na motywach prozy Jarosława Iwaszkiewicza z Emilią Krakowską, Danielem Olbrychskim i Olgierdem Łukaszewiczem w rolach głównych. Tego samego dnia w samo południe widzowie będą mogli zobaczyć "Poznań '56" Filipa Bajona, a następnie spotkać się z aktorem, Zdzisławem Wardejnem, uczestnikiem wydarzeń poznańskich, który omyłkowo został umieszczony na liście ofiar czerwcowych zamieszek.

Oficjalne otwarcie festiwalu przewidziane jest na godzinę 20.00 w kościele oo. Dominikanów pod wezwaniem św. Jakuba. Pokazany zostanie wtedy "Katyń", który rozpocznie cykl zatytułowany "Filmy Andrzeja Wajdy w drodze do Oscara".

Następnego dnia (godz. 12, Dom Katolicki) przewidziano dla najmłodszych projekcję zestawu bajek animowanych z okazji Roku Polskiej Animacji, a o 15.00 - pokaz "Panien z Wilka" z udziałem m.in. rewelacyjnej Mai Komorowskiej, która po projekcji spotka sie z widzami. Klub Lapidarium będzie miejscem prezentacji filmu Michała Dudkiewicza "Ja to on, on to ja", którego bohaterowie, Zdzisław i Przemek Wardejnowie, także spotkają się z publicznością. Na zakończenie drugiego dnia festiwalu wystąpi zespół "Raz Dwa Trzy".

W kolejnych dniach V FFN będzie można jeszcze raz zobaczyć "Człowieka z żelaza" i "Ziemię obiecaną" Andrzeja Wajdy, "Wszystko będzie dobrze" Tomasza Wiszniewskiego, "Sztuczki" Andrzeja Jakimowskiego, "Rezerwat" Łukasza Palkowskiego, który również będzie gościem festiwalu.
Filmy zagraniczne reprezentowane będą przez takie obrazy, jak "Cinema Paradiso" Tornatore, "Ratatuj" Birda, "Motyl i skafander" Schnabla.

V Festiwal Filmów NieZwykłych w Sandomierzu zakończy projekcja filmu "U pana Boga w ogródku" w reżyserii Jacka Bromskiego (początek - 4 maja, godz. 20.00 w kościele oo. Dominikanów pod wezwaniem św. Jakuba), i spotkanie autorskie z reżyserem.

Organizatorami festiwalu są: Agencja "Camfilm", Urząd Miejski w Sandomierzu i Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej. Szczegółowy program na www.sandomierz.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PLUS! Dlaczego Sandomierz jest tak daleko? Poznałam niesamowitą historię Zdzisława Wardejna, ale z chęcią bym ją sobie przypomniała. I Raz Dwa Trzy...

A organizacja naszego - lubuskiego - najstarszego w Polsce festiwalu filmowego odbywającego się co roku Łagowie stoi pod znakiem zapytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.