Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9195 miejsce

Filmy pod patronatem KSOIN

W grudniu 2013 r. Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych podpisało porozumienie z producentami i twórcami filmów poświęconych problematyce bezpieczeństwa informacji.

 / Fot. KSOIN
Na zbliżającej się konferencji, poświęconej 15-leciu uchwalenia ustawy o ochronie informacji niejawnych, która odbędzie się w dniach 22-23 stycznia w Zamku w Pułtusku zostaną ujawnione opinii publicznej szczegóły patronatu i postępu prac nad filmami; dwoma fabularnymi i jednym edukacyjno-informacyjnym. KSOIN jest także producentem tego ostatniego.

Gerwazy Reguła, autor scenariusza i reżyser, prezentując walory ekonomiczne i artystyczne filmu fabularnego „Informacje niejawne”, powiedział, że chce stworzyć obraz dziejący się na Górnym Śląsku, ale niebędący opowieścią o ciężkim losie górników, tylko nowoczesnym filmem sensacyjnym. - Chcę, aby zdjęcia oddawały nostalgiczno- dynamiczny charakter Śląska. By pokazywały wielkomiejskość tego zakątku Polski, a jednocześnie jego unikalny charakter. Z drugiej strony zdjęcia te mają też oddawać klimat napięcia i pewnego zawieszenia przed tym, co ma nadejść. Dobrą ilustracją jest tutaj przykład zdjęć w filmie Romana Polańskiego „Pisarz Widmo”. Gęsta atmosfera politycznej intrygi, a przy tym potęga przyrody. W naszym przypadku byłaby to unikalna atmosfera śląskich miast. Oczywiście będzie to przeplatane szybkimi scenami akcji. Całości obrazu dopełnią znani aktorzy, również ze scen śląskich teatrów.

Drugi z filmów „Nielegalni” będzie ekranizacją bestsellerowej powieści szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego. Piszący pod pseudonimem autentyczny wysoki oficer polskiego wywiadu opowiada historię tajnych operacji dziejących się współcześnie w Polsce, Szwecji, Rosji na Białorusi i Ukrainie, z wplecionymi epizodami historycznymi z czasów II wojny światowej oraz wieloma współczesnymi wątkami politycznymi i osobami z życia publicznego.

Natomiast film edukacyjno-informujący będzie prezentacją dotyczącą niezwykle ważnej dziedziny ochrony informacji niejawnych. - Pokaże co to są informacje niejawne, dlaczego je chronić i jakie mają znaczenie dla bezpieczeństwa obronnego i ekonomicznego państwa – zapowiada prezes KSOIN, płk rez. Mieczysław T. Koczkowski. – Przyniesie również informację na temat Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i jego celów działania.

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN) jest apolitycznym, dobrowolnym, samorządnym zrzeszeniem pracowników pionów ochrony informacji niejawnych oraz osób zainteresowanych wspieraniem jego celów statutowych.

Główne cele to doradztwo pracownikom pionów ochrony w realizacji bieżących zadań związanych z organizacją i funkcjonowaniem systemu ochrony informacji niejawnych, współdziałanie z organami państwowymi, samorządu terytorialnego, samorządami zawodowymi i organizacjami społeczno - zawodowymi w zakresie doskonalenia ochrony informacji niejawnych oraz innych prawnie chronionych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.