Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3135 miejsce

Filmy z całego świata dla dzieci i młodzieży. W Poznaniu rozpoczął się festiwal Ale Kino!

W programie tegorocznej imprezy każdy może znaleźć coś dla siebie – od najmłodszych, dopiero rozpoczynających swoją filmową przygodę, po doświadczonych kinomanów. Od rana do wieczora seanse będą się odbywać w Multikinie 51, w Nowym Kinie Pałacowym w CK Zamek i na Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka, które jest organizatorem imprezy. Festiwal Ale Kino! może pochwalić się programem, w którym znalazło się miejsce dla ponad 110 filmów pokazywanych na 117 seansach.

 / Fot. Materiał prasowyKoncertem największych przebojów z cyklu filmowego o Panu Kleksie rozpoczął się w niedzielę w Poznaniu 32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!". Na gali wręczono nagrodę specjalną "Ale Kino!" - Platynowe Koziołki. Wyróżnienie otrzymał reżyser Krzysztof Gradowski za cykl filmów o Panu Kleksie.

Festiwal dla najmłodszych potrwa do 7 grudnia. W programie znalazły się najciekawsze filmy z całego świata m.in. z Gruzji, Kanady, Indii, Filipin, Kuby i USA, reprezentujące bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży.

 / Fot. Materiał prasowyPrezentowane produkcje podzielono na kilka sekcji tematycznych: Konkurs filmów pełnometrażowych, Konkurs filmów krótkometrażowych, Panorama dzieci, Panorama młodych, Ale Kino! Najnajmłodszego widza, Ale Kino! Z dreszczykiem, Ale Kino! Z piłką, Ludzie dla ludzi i Impuls.

Zobacz również: Kino młodych wygrywa 8. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik

W konkursie filmów pełnometrażowych znalazły się 22 filmy, wśród których jest 5 animacji. Najmłodsi zobaczą m.in. "Daleko, daleko", "Chłopiec i świat" czy "Jack i mechanika serca". Dla uczniów gimnazjum przygotowano takie produkcje jak "Cudowne dziecko T.S. Spivet", "X+Y", "Strefa 7". Dla nieco starszych uczniów, organizatorzy proponują "Głos pozbawionych głosu" czy "Oddychaj".

 / Fot. Materiał prasowyW sekcji Panorama na młodzieżowego widza czekają dwa filmy, które będą się ubiegać o nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego: kubańskie "Sprawowanie" w reżyserii Ernesto Daranasa, opisujące relację sprawiającego problemy chłopca i nauczycielki, która jako jedyna jest mu przychylna, i reprezentująca Gruzję "Wyspa kukurydzy", opowieść o dojrzewaniu na targanym konfliktami pograniczu gruzińsko-abchazkim.

Festiwal to również warsztaty dla gimnazjalistów i spotkania z aktorami m.in. z Małgorzatą Foremniak i Magdaleną Boczarską.

W trakcie festiwalu przyznane zostaną Złote Koziołki. O nagrodę powalczy 77 produkcji. Kto otrzyma główną nagrodę zdecyduje jury w składzie: kanadyjski reżyser Philippe Falardeau, reżyser Christian Lo oraz operator i współtwórca projektu Polska Światłoczuła Arthur Reinhart.

Więcej informacji na: www.alekino.com.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.