Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6230 miejsce

Filozofia wiecznej młodości – III odsłona Wyspy Kobiet w Zabrzu

Zabrzańska Wyspa Kobiet cieszy się coraz większą popularnością. Są to cykliczne spotkania dla kobiet, gdzie oprócz cennych porad, wykładów, panie mają czas na dobrą zabawę

 / Fot. Fotogr. Ryszard BudniakPokaz bielizny NINA / Fot. Fotogr. Ireneusz BalasKrojenie tortu cukierni Hani / Fot. Fotogr. Ryszhttp://s.wiadomosci24.pl/g/nowe/wstaw_lewa.gifard Budniak / Fot. Fotogr. Ryszard BudniakDorota Stasikowska Woźniak-gość specjalny Michał Loskot - dziennikarz radiowy / Fot. Fotogr. Ryszard BudniakW zielonym klimacie kąpieliska leśnego w Zabrzu zabrzanki i nie tylko, po raz trzeci
mogły uczestniczyć w spotkaniu Wyspy Kobiet. Jak zawsze nie zabrakło atrakcji i niespodzianek.

Gościem specjalnym była Dorota Stasikowska-Woźniak. Pisarka, animatorka kultury i zmian społecznych, specjalistka ds., PR, kreowania wizerunku i autoprezentacji. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, ostatnio „Bizneswoman Roku” za działalność charytatywną i wprowadzenie Dress For Success do Polski, który w Polsce ma już ponad 3 lata. Organizacja ta, pomaga kobietom defaworyzowanym oraz wspiera te, które mają wielką wolę zmian, chcą być niezależne ekonomicznie i które chcą sobie pomóc.

Filozofia wiecznej młodości-był tematem przewodnim na Wyspie. Gdzie tkwi sekret wiecznej młodości, że wiele pań pomimo
swojego wieku wciąż potrafią wyglądać młodo i kwitnąco. Czy to kwestia pogody ducha, czy zasługa nowoczesnej i stale rozwijającej się medycyny estetycznej
.
Tym pytaniem zwrócił się do naszego gościa D.Stasikowskiej-Woźniak,prowadzący Michał Loskot (dziennikarz radiowy).

D.S.W.- Sekret wiecznej młodości to kwestia złożona. Potrzeba sporo codziennej magii-kobiety ją znają doskonale - trzeba i pogody ducha i ciągłego dbania o siebie, bliskich i otoczenie. Kosmetologia i nowoczesna medycyna mogą być nam oczywiście pomocne. Ale absolutnie najważniejsza jest pasja i miłość. Pasja obecna w tym co robimy, umiłowanie życia we wszelkich jego przejawach, otwartość umysłu, branie od życia, ale i równoczesne dawanie i miłość. Miłość która jest w nas i wokół nas. Z której jesteśmy i która nas konstytuje, która tworzy świat i rzeczywistość.

M.L.- Ze względu na pełnienie funkcji w Dress For Success, na pewno Pani dużo podróżuję, jak Pani odbiera kobiety innych kultur w jaki sposób dbaja o siebie...

Faktycznie dużo podróżuję. Kobiety na całym świecie, bez względu na szerokość geograficzną dbają o siebie. Ta dbałość jest specyficzna i zależy głównie od norm kulturowych w których żyją. Inaczej dbają o siebie, ubierają się i ozdabiają ciało Papuaski, inaczej Brazylijki, Amerykanki czy Rosjanki - to oczywiste.
Ale jedno jest nam wszystkim wspólne: mam wrażenie, że bez względu na kulturę w której żyjemy i wizję kreowania własnego wizerunku, którą przyjmujemy, chcemy wyglądać dobrze. Każda Ewa na świecie chyba się z tym rodzi:)
Co było dla mnie kiedyś jednym z większych zaskoczeń: Amerykanki i Rosjanki w doborze strojów i ozdób mają naprawdę wiele wspólnego. Na co dzień w sytuacjach także zawodowych lubią całkiem sporo na przykład strojnej, widocznej biżuterii. To nie jest charakterystyczne dla mieszkanek Europy Zachodniej, gdzie podchodzi się do tych spraw zdecydowanie bardziej powściągliwie.
My jesteśmy trochę pośrodku w tych zabawach. Czasami zaszalejemy, bo mamy długie czerwone paznokcie z ozdobami i strój do pracy który nadawałby się na przyjęcie koktajlowe, a czasami jesteśmy wizerunkowo skromne i powściągliwe. Podoba mi się nasz styl, bo jesteśmy elastyczne i bardzo kobiece
.

Z dużym zainteresowaniem uczestniczki wysłuchały i obejrzały prezentację pt."Z uśmiechem przez życie". Wykład poprowadziła właścicielka gabinetu dentystycznego Barbara Śmigiel.
O dietach, bezpiecznym odchudzaniu opowiedziała Małgorzata Hryniewicz, która na co dzień odchudza grubasów w Gabinecie Dietetyki i Masażu – Klub Kwadransowych Grubasów. Natomiast o nieco innej diecie-diecie Dalekiego Wschodu związana z medycyną chińską odniosła się akupunkturzysta Maria Morawska z gabinetu Compleo.


Oczywiście poza prezentacjami, wykładami były takie atrakcje, które zawsze cieszą się ogromnym „wzięciem” u pań, to moda, pokaz bielizny damskiej, makijaże.
Młoda, obiecująca projektantka Martyna Majowska, zaprezentowała swoją kolekcję sukien, którą cechuje pastelowa lekkość i zwiewność. Jej projekty tworzone są z pasją dla kobiet romantycznych i delikatnych. Sukienki zaprezentowały modelki teatru Atrum pod okiem Wioli Muzykant (choreograf)

Jak dobrać odpowiedni biustonosz–na pozór wydawałoby się nic trudnego…..a jednak.
Wiele pań ma z tym problem. Iwona Miszczak, brafitterka podpowiedziała i udzieliła cennych porad w tym kierunku. Natomiast kolekcję najnowszej mody bielizny i strojów kąpielowych zaprezentowała na swoich modelkach Olga Balas – właścicielka sklepu NINA w Zabrzu.

Sandra Komisarz do samego końca spotkania malowała chętne panie i udzielała wskazówek dotyczących makijaży dziennych a wieczorowych i jaki zastosować na rozmowę kwalifikacyjną.

Słodkim przerywnikiem było oficjalne krojenie tortu ufundowanego przez właścicielkę Cukierni Hani w Zabrzu –Joanny Ludwig, która oprócz tortu podarowała jeszcze inne słodkości, aby panie mogły się delektować przepysznymi wyrobami w trakcie spotkania.
Marek Nowak – iluzjonista wprowadził na sam koniec panie w wesoły nastrój swoimi pokazami magicznymi.

Atrakcją były również wystawione najnowsze modele Toyoty z zabrzańskiego salonu. Panie mogły korzystać w trakcie spotkania z przejażdżki, za co organizatorki dziękują.

Drogą losowania, panie zostały obdarowane cennymi nagrodami ufundowanymi przez:
Olga Ireneusz Balas-sklep NINA , Małgorzata Hryniewicz-Gabinet Dietetyki i Masażu, Barbara Śmigiel-Stomatologia, Viola Patryn-Jumed, Sandra Komisarz Madamestyle, Teatr Nowy w Zabrzu.
Podziękowania za wsparcie należą się również Ludmile Jama Voigt-Prezes PPUH.

Organizatorki dziękują wszystkim sponsorom, którzy chętnie biorą udział w tego typu spotkaniach i popierają projekt, który skierowany jest do pań. Szczególnie podziękowania należą się Marcie Pawlikowskiej i jej zespołowi (Marta PAE), który w tracie całego spotkania umilał czas, grając całkowicie charytatywnie.
Honorowym gościom wręczono bukiety ufundowane przez Magdę Wlokę – kwiaciarnia Pasja.

Wyspę Kobiet poprowadził jak zawsze, znany dziennikarz radiowy Michał Loskot.

Jolanta Maria Budniak

Bogdanowi Polakowi (właścicielowi restauracji Chata u Polaka) podziękowania za pomoc w realizacji
spotkania Wyspy Kobiet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Spotkanie w babskim gronie na Wyspie Kobiet zasługuje na jak najbardziej pozytywny komentarz :) Organizatorkom nalężą sie brawa i zyczę jak najwiecej udanych pomysłych na kolejne nasze spotkania. One są naprawde potrzebne :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.