Facebook Google+ Twitter

Filtr Google za nienaturalne linki? Jak wyjść?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-07 22:03

Tak naprawdę filtry są dzisiaj nieodłącznym elementem pozycjonowania stron. Filtry Google dzielimy na filtry ręczne i filtry algorytmiczne. Wpis ten poświęcony jest tym pierwszym, a konkretnie filtrom za nienaturalnie linki.

Filtr ręczny za nienaturalne linki

Fala filtrów za nienaturalne linki rozpoczęła się około 1,5 roku temu. Od samego początku wywołały one dość duże zamieszanie. Powiadomienie od Google o nałożeniu filtra oznacza „wyrok” na nasz serwis, który momentalnie traci swoje pozycje, a co za tym idzie i ruch generowany na stronie. Zapewne wiele internetowych biznesów upadło przez tego rodzaju karę…
Kiedy dostaję się filtra za nienaturalne linki?

Prawda jest taka, że dosłownie każdy, ale to każdy serwis może taki filtr otrzymać – strona pozycjonowana metodami czy to White SEO (co to właściwie znaczy?), Black SEO, a może inną odmianą koloru, może pewnego dnia dostać powiadomienie o prezencie od Google w postaci filtra za nienaturalne linki. Oczywiście możemy minimalizować takie zagrożenie poprzez m.in.:

- unikanie linkowania serwisu na anchory typu „money keywords”
- unikanie dodawania naszej strony do wszelkiego rodzaju ogólnodostępnych grup katalogów czy precli

Jednak umówmy się – pozycjonowanie wiążę się dzisiaj z ryzykiem, które musimy mieć wkalkulowane pozycjonując każdy serwis. Unikanie powyższych metod linkowania nie daję nam żadnej gwarancji – każdy link prowadzący do naszej witryny może zostać uznany za nienaturalny. Uświadamiajmy o tym klientów, nie wciskajmy im kitu o 100% bezpiecznym pozycjonowaniu – nie ma czegoś takiego!

Zapraszam do przeczytania całego artykułu pod adresem: Filtr Google

Autor: Wojciech Przekop - Specjalista SEO
(Wojciech Przekop)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.