Facebook Google+ Twitter

Finał 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku

Plac Wolnica w Krakowie dniach 29 – 30 sierpnia zamienił się w jarmark najlepszych specjału jakie produkowane są na terenie małopolski. Jak widać ze zdjęć tłumy krakowian i turystów wskazał, że warto było tam przyjść.

Lody z cukierni Melba Krzeszowice. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Małopolski Festiwal Smaku Tłumy na Festiwalu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków już przeszedł do historii. W niedzielę 31 sierpnia ogłoszono wyniki.

Tytuł Małopolskiego Smaku 2015 zdobyła kiełbasa sucha krakowska. Jury doceniło niepowtarzalny smak i naturalne składniki, Kto zjadł choć kawałek tej wędliny to stwierdził, że to czyste bez utleniaczy produkt.

Kolejną nagrodą pt. "Smakołyk jak u mamy" przyznała publiczność Stowarzyszeniu Nowoczesna Gospodyni za tort chlebowy. Kolejny przykład co Polskie i Małopolskie do dobre i wartościowe,

Nagroda dziennikarska powędrowała do Tłoczni Pawłowski za "Pokrzywę w soku Jabłkowym". Kolejny przykład, że nawet małopolska pokrzywa już nie mówiąc o jabłkach są lepszymi produktami niż zagraniczne i z marketów zagranicznych.

Pstrąg wędzony z Lipnicy Wielkiej. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków W Finale 11. MałopolskiegoWędliniarska oferta Majerczyka. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Festiwalu Smaku o najlepsze małopolskie potrawy i produkty jak np. miód nektarowo - spadziowy, twarożek rzuchowski, wędzony ekologiczny, udziec indyka, kiełbasa z fasoli Piękny Jaś, pasztet z bobu z dodatkiem sosów czy razowiec lipnicki, pstrąg wędzony z Lipnicy Wielkiej, jak też na zdrowych produktach lody Melba.

Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Województwa Małopolskiego, cytuje:
… bohaterem kuchni pod gołym niebem w drugim dniu wielkiego finału był chłodnik z małopolskich buraczków na kefirze, który gotował marszałek Sowa wspólnie z blogerami i szefami kuchni oraz miss Małopolski 2014 Magdaleną Małochleb… .

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.