Facebook Google+ Twitter

Finał 71.Tour de Pologne

Ostatni etap i zakończenie 71. Tour de Pologne po prawie tygodniowych zmaganiach w sobotę 9 sierpnia miał finał w Krakowie. Tradycyjnie liczni krakowianie i turyści uczestniczyli w imprezie. Natomiast Gala odbyła w Wieliczce.

Kolarz ruszyli. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Głównym bohaterem Widzowie na Rynku Głównym. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków zakończenia na terenie Rynku Głównego w Krakowie był Małopolanin Rafał Majka, który występował pod szyldem Tinkoff - Saxo. Tak jak można było wygrał 71. Tour de Pologne UCI World Tour.

Na ostatnim siódmym etapie uczestnicy mieli 25 kilometrową do pokonania rundę. Wystartowali koło skrzyżowania ul. Szewskiej i Rynku Głównego w Krakowie. Następnie pojechali alejami Trzech Wieszczów przez Rondo Mateczny do Wieliczki. Powrót tymi samymi drogami, ale koło zamku Wawelskiego i ul. No i wystartował. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO KrakówGrodzką wjechali na Rynek Główny. Najbardziej jazdę kolarzom i kibicom dawała wycisk upalna pogoda, temperatura dochodziła do 35 stopni C.

Ostatni siódmy etap był indywidualną jazdą na czas i nazywaną został Czasówką. Nagrodzony kolarz. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków
- Etap ostatni wygrał Belg Vandwalle.
- Drugie miejsce zajął Włoch Adriano Malori.
- Trzecim był Brytyjczyk Stephen Cummings.
- Piąte miejsce zajął Przemysław Niemiec z Lampre - Merida.
- Jedenaste miejsce zajął Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice.

Z innych kwalifikacji najlepsi byli i zdobyli tytuły:
- Najlepszym Góralem TAURON został Maciej Paterski z CCC Polsat Polkowice.
- Najaktywniejszy Kolarzem o nagrodę LOTTO wygrał Matthias Krizek.
- W klasyfikacji punktowej LANG TEAM zwyciężył Jauheni Hutarowicz.
- Najlepszym Polakiem w 71 Tour de Pologne - LOTOS został Rafał Majka.

Czesław Lang dyrektor Generalny Lang Team i Jarosław Malik Dyrektor ds. Obsługi Ruchu Turystycznego Trasy Turystycznej Kopalni Soli Wieliczka. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Czesław Lang Przemawia przedstawiciel Jurorów. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Dyrektor Generalny Tour de Pologne jest zadowolony z przebiegu 71 Tour de Pologne. Impreza zaczęła się w Gdańsku aby po przez Kraków szczęśliwie zakończyć w Kopalni Soli Wieliczka.

W godzinach wieczornych sobotę 9 sierpnia zabytkowych podziemiach na terenie komory Warszawa odbyła się uroczysta gala finałowa. Kolarzy i gości witała orkiestra górnicza Kopalni Soli Wieliczka. Oczywiście gości powitał Jarosław Malik Dyrektor ds. Obsługi Ruchu Turystycznego Trasy Turystycznej Kopalni Soli oraz Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Z uwagi, że to kopalnia soli, tradycyjnym zwyczajem górnicy obdarowali najlepszych sportowców i najlepsze drużyny unikatowymi rzeźbami z soli wykonanymi przez kopalnianych rzeźbiarzy. Cytuje przepowiednie wielickie ... Mówi się, że aby kogoś poznać, trzeba z nim zjeść beczkę soli - słona przyprawa symbolizuje bowiem trwałość, pieczętuje przyjaźń, również tę opartą na sportowej rywalizacji.

Przemawia przedstawicielka Skandi - sponsora 71 Tour de Pologne. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Z historii Tur de Pologne Rafał Majka zwycięzca 71 Tour de Pologne i Czesław Lang dyrektor Generalny Lang Team. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków są dowody, że powiązanie tej imprezy z kopalnią jest od wielu lat. Pierwszy Tour de Pologne odbył się w roku 1928, a więc przed II wojną światową.

Współcześnie nad jego organizacją czuwa olimpijski wicemistrz Czesław Lang. W 1997 roku odbyła się pierwsza spotkanie obecnej wersji Tur de Pologne w podziemiach kopalni.

Z lekkim opóźnieniem do Komory Warszawa przybył długo oczekiwany bohater obecnego wyścigu - Rafał Majka, który mimo zmęczenie ale szczęśliwy po występie na scenie rozdawał liczne autografy. Faktem jest, że nawet chwile przebywania w podziemiach solnych powoduje zmniejszenie zmęczenia oraz pozytywnie wpływa na zdrowie.

Panu Czesławowi Langowi dyrektor Generalny Lang Team jak też jego ekipie oraz współorganizatorom i sponsorom należy podziękować za ich wkład oraz promocje regionów po których odbywał się 71. Tour de Pologne. Imprez była zorganizowana na sześć z plusem.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.