Facebook Google+ Twitter

Finał 7. Małopolskiego Festiwalu Smaku

Wielki finał 7. Małopolskiego Festiwalu Smaku, który jest pod patronatem „Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej” zbliża się ku końcowi. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 27 sierpnia i niedzielę.

Plakat finału / Fot. ze zbiorów własnychNa krakowskim Kazimierzu wystawią swoje produkty, producenci żywności, którzy wygrali w półfinałach, które odbyły się na terenie Małopolski w okresie od czerwca do lipca. Pani Dorota z Dep. Turystyki i Promocji Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego prezentuje mapę małopolskich smaków. / Fot. Fot. Henryk CzechowskiTo są zwycięzcy kiermaszów półfinałów z Oświęcimia, Krakowa, Tarnowa, Wadowic, Nowego Targu , Nowego Sącza, Miechowie.

Na tym wielkim święcie Małopolskiego Smaku, wystawcy będą wystawiać bogate stoiska w jadło i napiwki oraz inne regionalne produkty. Stoisko z małopolskimi smakołykami. / Fot. Fot. Henryk CzechowskiNa odwiedzających czeka wiele atrakcji oraz smakowitych niespodzianek. Na placu Wolnica stanie wielki kocioł gdzie kucharze będą gotować pyszną zupę , którą potem będą częstować odwiedzających kiermasz.

Swoje umiejętności zaprezentują szefowie kuchni z najzacniejszych małopolskich restauracji. Zorganizowane będą publiczne pokazy w gotowaniu według oryginalnych starych receptur, różnych wyśmienitych dań. Wszelkie potrawy będą wykonywane z wyprodukowanych w Małopolsce produktów. Polowa wędzarnia smakołyków / Fot. Fot. Henryk Czechowski

Na placu Wolnicy wielki finał poprowadzi słynny duet konferansjerów Karol Okrasa oraz Robert Karpowicz. W sobotę część artystyczną uświetni Orkiestra Dęta Tadeusza Wrześniaka, Hanka Wójciak z zespołem, a na zakończenie dnia odbędzie się koncert zespołu Krywań.

Niedzielny kiermasz uświetni Zespół Alfter Day, Quartet Klezmer Trio, Zespół Elvele. Zakończenie krakowskiego 7. Małopolskiego Festiwalu uświetni koncert zespołu Rzoz, który zaprezentuje śpiewaną poezje góralską w rockowym wykonaniu.

Organizator Małopolski Urząd Marszałkowski w Krakowie zaprasza w sobotę oraz niedzielę w godzinach 10.00 do 18.00 na krakowski plac Wolnica. Plac Wolnica mieści się w jednej z najstarszych dzielnic zwanej Kazimierzem. Jest łatwy dojazd komunikacją miejską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

:-)
  • :-)
  • 24.08.2011 14:30

Na poczatek oprzyj sie na podreczniku do podstawowki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odpowiadam ! Każdy ma prawo bronić swoich racji i materialów. Ja nigkogo nie oskarżam - jest to pod moim adresem pomówienie. Co do znaków interpunkcyjnych nigdy nie miałem uwag bo taka jest rola moderatora, co uważam za słuszne. Kolejny raz pomawianie mnie o pieniactwo to jest niesmaczne. Każdy ma swój styl pisania. Ja opieram się na faktach oraz dowodach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku, nie pierwszy raz oskarża pan redakcję. W moim materiale:link
było podobnie. Dlaczego pan to robi? Czy to jest w porządku? Proszę się nad tym zastanowić, bo oskarżyć jest łatwo, ale przyznać się do winy w pana przypadku bardzo trudno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie było żadnej moderacji w tym tekście, zgodnie z ustaleniami, jakie zostały podjęte, nawet 1 przecinek nie został zmieniony, proszę zatem zaprzestać rzucania oskarżeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Do autora
  • Do autora
  • 24.08.2011 09:11

Moze i impreza jest na swiatowym poziomie, za to ten tekscik jest na poziomie przedszkolaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja przed chwilą sam poprawiłem i teraz sie wyświetla. Ja przed wysłaniem do was robie materiału kopie.
Natomiast co do moderacji to jest nie prawda. Jeżeli jest wiarygodna i niezłosliwa to znosze z pokorą .
Artykuł konsultowałem MUM Kraków. Jest to dziwne, ze informacja nie jest w innym dziale jaki wskazywałem.
Oczekuje zmian. Ta impreza jest na światowym poziomie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku, na coś się umawialiśmy w rozmowie telefonicznej.
Zanim Pan rzuci kolejny raz oskarżenia na moderatorów radzę sprawdzić. Krzykliwa i pieniacza postawa nie nastawia przychylnie moderatorów (i nie tylko) do autora.
Przykro mi. Po prostu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pański materiał w ogóle nie był moderowany - świadczy o tym chociażby dodana do niego informacja graficzna. Plakat nie wyświetla się ''przy czytaniu zajawki'', ponieważ go Pan nie wyróżnił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny raz jestem zbulwersowany psudo moderacją. Dalczego usunieto plakat z górnej cz. oraz , że nie wyświetla sie przy cyztaniu zajawki ? Juz sam fakt , że ktoś .... o godz. 22.22 budzi wiele uwag !
Ja to traktuje jako kolejne wobec mojej osoby złośliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.