Facebook Google+ Twitter

Finał 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur już w sobotę

Od sześciu dni w stolicy rozbrzmiewają dźwięki z najdalszych zakątków świata. W sobotę 1 października, zakończy się tegoroczna edycja Skrzyżowania Kultur.

 / Fot. Materiały prasowe, Stołeczna EstradaOd sześciu dni Warszawa rozbrzmiewa dźwiękami z różnych zakątków świata. W sobotę 1 października, odbędzie się finał 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Ten dzień, już od wczesnych godzin popołudniowych obfitować będzie w różnorodne, muzyczne oraz artystyczne atrakcje.

W południe rozpocznie się wyjątkowy koncert "Dzieci świata", podczas którego młodzi artyści z Egiptu zaprezentują brzmienia tradycyjnej i współczesnej muzyki afrykańskiej. Po zakończeniu koncertu, na dzieci oraz ich rodziców czeka nietypowe spotkanie z... "egzotycznymi" instrumentami, przygotowane przez UNICEF oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. W ruch pójdą bębenki, kołatki i marakasy.

Zakończenie 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur to nie tylko wydarzenia muzyczne, ale także akcje artystyczne. Tego dnia, swój finał będzie miał także projekt sztuk wizualnych Cross Art. Cross Culture. Cross Europe. Wszyscy, którzy znajdą się w okolicy namiotu festiwalowego, będą mogli przyłączyć się do tworzenia mierzącej ponad 100 m2 międzykulturowej wycinanki oraz odcisnąć swoją dłoń na gigantycznym plakacie, zaprojektowanym i namalowanym przez sławnych streetartowców: Sepeusza i Chazme 718. Po zakończeniu Festiwalu, prace zostaną przekazane na licytację, w ramach aukcji charytatywnej WOŚP.

7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur zakończy "Koncert Mistrzów" (początek o godz. 19), podczas którego na jednej scenie wspólnie muzykować będą pochodzący z całego świata mistrzowie gry na takich instrumentach jak: łuk afrykański, drumla, bębny obręczowe, czy cajón.

Najwięcej lajków na Facebooku:
Węgorzewska-Whiskerd: nie chcę przepraszać, że jestem Polką
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/piotr_hruszwicki_na_scenach_lyric_opera_213276.htmlPiotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/chcialbym_zmienic_wizerunek_truckerow_wywiad_z_kierowca_213296.htmlChciałbym zmienić wizerunek truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki
Wędrówki po Moskwie. Metro - tętniące życiem podziemia stolicy
Pomysł Palikota: Jarosław Kaczyński winny katastrofie smoleńskiej


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.