Facebook Google+ Twitter

Finał Eurowizji 2013 w Malmö. Relacja na żywo.

Telewizja Polska po raz drugi z rzędu nie transmituje Konkursu Eurowizji. Finał konkursu, a wcześniej półfinały Polacy mogą oglądać jedynie za pośrednictwem. Zapraszamy na relację na żywo.

 / Fot. Logo Eurovision Song Contest Malmo 201320:04 - Rozpoczęcie Gali. Na scenie orkiestra dęta wykonuje hymn Eurowizji. Tancerze i kaskaderzy na rowerach pokazują powitalny show.

20:10 - Witamy na Finale Konkursu Eurowizji 2013 w Malmo w Szwecji!" - przywitała zgromadzonych w hali oraz widzów przed telewizorami prowadząca Pietra Mede. "Po raz kolejny prowadzę tę uroczystość sama" - pochwaliła się. Ostatni raz finał Eurowizji był prowadzony przez jednego prowadzącego w 1995 roku. "Jesteście gotowi?".

20:13 - Czas na pierwszy występ - Łotwa i zespół PeR z piosenką "Here We Go"

20:18 - Na scenie piękna reprezentantka San Marino Valentina Monetta z piosenką "Crisalide". Zebrała ogromne brawa po występie. Czy przełoży się to na głosy?

20:21 - Macedonię reprezentuję ciekawy duet Esma & Lozano. Esma ubrana w czerwoną suknię miota się po scenie.

20:25 - Na scenie pojawił się przystojny przedstawiciel Azerbejdżanu - Fərid Məmmədov. Jego piosenka "Hold me" wywołuje okrzyki kobiecej części widowni. Zdobędzie dużo punktów? To się okaże.

20:30 - Finlandia przysłała na Eurowizję wokalistkę podobną do naszej Dody - blond włosy, styl ubioru, upodobanie do różu, tyle tylko, że Krista Siegfrids śpiewa naprawdę dobrze, a "Marry Me" to hit radiowy, a nie kiczowata piosenka. Piosenkę zwieńczył pocałunek Kristy i dziewczyny z chórku.

20:34 - Lynda Woodruff w karykaturalny sposób prezentuje widzom Szwecję. "Witamy w kraju wiatrów" - mówi stojąc nad wybrzeżem, "w kraju szwedzkich parówek", chodź parówki pochodzą z Danii jak mówi pan z budki z hot-dogami. Lynda była rok temu rzecznikiem prezentującym wyniki.

20:37 - Piosenka z Malty, "Tomorrow" śpiewana przez Gianluca raczej nie przebije się wysoko. Chociaż, kto wie?

20:41 - Duet Elica Todorowa & Stojan Jankułow wykonuje w pięknym ojczystym języku folkową piosenkę "Samo szampioni".

20:45 - Głos wokalisty z Islandii Eythora Ingi niejednego widza zahipnotyzuje na 3 minuty. o wykonaniu piosenki "Ég á líf" zebrał ogromne brawa.

20:49 - Kto został zaczarowany balladą Eythora zostanie odczarowany przez reprezentantów Grecji. Skaczący po scenie scenie zespół Koza Mostra & Agatonas Jakowidis w rytm piosenki "Alcohol Is Free" rozhuśtał widownię.

20:53 - Publiczność bardzo entuzjastycznie zareagowała na pojawienie się reprezentantki Izraela Moran Mazor, która zaśpiewała po hebrajsku piękną balladę "Rak biszwilo". Moran zebrała po występie ogromne brawa.

20:57 - Z Armenii przyjechał boysband Dorians z piosenką "Lonely Planet", która jednak nie zachwyciła publiczności zgromadzonej w Malmö Arenie. Zobaczymy, czy zainteresuje widzów i profesjonalne jury.

21:02 - Charakterystyczny głos wokalisty i ciekawe gitarowe brzmienie - to propozycja z Węgier, czyli zespół ByeAlex i piosenka "Kedvesem". Widownia klaskała w rytm piosenki.

21:06 - Blondwłosa Margaret Berger z Norwegii zaśpiewała "I Feed You My Love"

21:08 - Prowadząca Petra rozmawia pierwszą zwyciężczynią Eurowizji madame Lys Assia , która wygrała finał Eurowizji odbywający się w Szwajcarii w 1956 roku. Lys opowiadała o swoich emocjach związanych z wygraną

21:11 - Na scenie pojawili się reprezentanci Albanii. W rockowym stylu piosenką "Identitet" duet Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko walczy o zwycięstwo. Rockowe klimaty na Eurowizji to rzadkość.

21:15 - Kolejny duet, tym razem śpiewający balladę. Nodiko Tatiszwili & Sopo Gelowani z Gruzji i ich "Waterfall rozkołysał widownię. Spadające na scenę kule ognia wyglądały jak wodospad.

21:20 - Reprezentanci Szwajcarii zespół Takasa wyglądają jak wielopokoleniowa rodzina. Ich piosenka "You and Me" jest skoczna, ale raczej nie ma szans w głosowaniu.

21:23 - "Hrabia Drakula" - tak internauci nazywają wokalistę z Rumunii. Trudno się z tym nie zgodzić, kiedy patrzy się na stylizację i kostium Cezara. Piosenkę "It's My Life" zaśpiewał falsetem. Co ciekawe - ani razu nie fałszował. Czy Rumunia w przyszłym roku będzie organizować Konkurs Eurowizji?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.