Facebook Google+ Twitter

Finał Eurowizji znów bez Polski

Po godzinie 23 poznaliśmy wyniki głosowania widzów i jury w pierwszym półfinale 56. Konkursu Piosenki Eurowizji Düsseldorf 2011. Niestety, w dziesiątce szczęśliwców zakwalifikowanych do sobotniego finału zabrakło Magdaleny Tul.

Wykonawcy zakwalifikowani do finału ESC 2011 / Fot. Alain Douit, EBU, źródło: eurovision.tvW pierwszym półfinale zaprezentowali się wykonawcy z 19 krajów w następującej kolejności: Polska, Norwegia, Albania, Armenia, Turcja, Serbia, Rosja, Szwajcaria, Gruzja, Finlandia, Malta, San Marino, Chorwacja, Islandia, Węgry, Portugalia, Litwa, Azerbejdżan i Grecja. Zgodnie z zasadami wprowadzonymi w ubiegłym roku, telewidzowie rozpoczęli głosowanie w momencie pojawienia się na scenie pierwszego wykonawcy. SMS-y i głosy w systemie audiotele oddawać mogli jeszcze przez 15 minut po zakończeniu ostatniej prezentacji. W tym półfinale głosowały także dwa państwa z tzw. Wielkiej Piątki: Hiszpania i Wielka Brytania.

Czytaj też: Magdalena Tul walczy o finał!

Ostatecznie w wyniku głosowania widzów i jury do finału zakwalifikowali się:
1. Nina - Caroban (Serbia),
2. Ewelina Saszenko - C'est ma vie (Litwa),
3. Loucas Giorkas feat. Stereo Mike - Watch My Dance (Grecja),
4. Ell & Nikki - Running Scared (Azerbejdżan),
5. Eldrine - One more day (Gruzja),
6. Anna Rossinelli - In love for a while (Szwajcaria),
7. Kati Wolf - What about my dreams (Węgry),
8. Paradise Oskar - Da da dam (Finlandia),
9. Alexey Vorobyov - Get you (Rosja),
10. Sigurjón's friends - Aftur heim (Islandia).

Oglądaj też: Eurowizja 2011. Magda Tul - fotogaleria

Po raz kolejny, pomimo dobrego występu, reprezentantowi naszego kraju nie udało się zdobyć uznania jury i publiczności, co zakończyło się brakiem awansu. Od czasu wprowadzenia półfinałów Polska tylko raz awansowała do finału. Stało się tak w roku 2008 za sprawą Isis Gee i utworu For life. Niestety, finał zakończyliśmy na miejscu przedostatnim.


W czwartek 12 maja czeka nas kolejny pełen emocji eurowizyjny wieczór. Także 19 artystów walczyć będzie w drugim półfinale o awans do wielkiego finału. Niestety tego koncertu na żywo nie wyemituje Telewizja Polska. Skrót drugiego półfinału obejrzeć będzie można w piątek 13 maja na antenie telewizyjnej Jedynki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

mat
  • mat
  • 12.05.2011 22:54

to jest Eurowizja a nie konkurs polskiej piosenki biesiadnej!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
8328
  • 8328
  • 11.05.2011 15:44

Pani Magda Tul posiada doskonałe warunki wokalne. Tak wnioskuję po obejrzeniu cyklu programów "Jaka to melodia?". Sądzę, że piosenka była po prostu nazbyt przeciętna, nieodpowiednia na tego typu imprezę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
  • Jola
  • 11.05.2011 15:24

Pan redaktor Grząślewicz pisze: "W czwartek 14 maja czeka nas kolejny pełen emocji eurowizyjny wieczór. Także 19 artystów walczyć będzie w drugim półfinale o awans do wielkiego finału. Niestety tego koncertu na żywo nie wyemituje Telewizja Polska. Skrót drugiego półfinału obejrzeć będzie można w piątek 13 maja na antenie telewizyjnej Jedynki."Czegoś tu nie rozumiem, bo jeśli w czwartek mamy 14.05., to w piątek powinien być 15 maja... Chyba, że niektórym czas i kalendarz biegną do tyłu? A tak w ogóle to w PIĄTEK mamy 13 MAJA. I jak tu nie wierzyć w przesądy???

Komentarz został ukrytyrozwiń

6 maja wyraziłam swoje swoje wątpliwości na naszym forum odnośnie piosenki i wykonawczyni.
Napisałam, że to nie jest piosenka na Eurowizję i nie pomyliłam się.Piosenka niestety słaba, p.Magda fałszowała i nie miała szans na zaistnienie.całkowicie zgadzam się z panem Krzysztofem Frankowskim.
mamy świetnie śpiewającą młodzież, co stacja to konkursy wokalne, doskonałe głosy ,a nas nie stać na zaistnienie na festiwalu Eurowizji.Nikt nie będzie pamiętał piosenki polskiej i jej wykonawczyni.
Od czasu Edyty Górniak my ciągle popadamy w zachwyt , a rzeczywiście czas na poważną refleksję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto zauważyć że jest to EUROwizja 2011. Dobór wykonawcy i utworu powinien być adekwatny do imprezy europejskiej. Występ który miałem okazje obejrzeć pasuje raczej do tzw. dożynek bądź imprezy lokalnej. Ciekaw jestem kto podjął się takiej decyzji aby właśnie tak zaprezentować Nasz Kraj. Mam nadzieje że nie chodziło tu tylko o pieniądze.

Pani Magdo. Jeżeli natknie się Pani na nasze komentarze, proszę przemyśleć Je i wyciągnąć wnioski.

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju - jeśli tak się zgłasza kandydatów do półfinałów link to co się potem dziwić?...

Przypomnę: "TVP przyznaje dzikie karty zgodnie z regulaminem tegorocznych polskich preselekcji. Mówi on, że Telewizja Polska ma prawo zaprosić do Krajowych Eliminacji 2011 dowolną liczbę wykonawców, którzy nie zdobyli uznania wśród Komisji Konkursowej. W regulaminie pojawiła się także informacja, że TVP do samego końca nie musi ujawniać wybranych utworów, a ich prezentacja odbyć się może pierwszy raz dopiero podczas finałowego koncertu 14 lutego."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dominik, zgadzam się z Tobą w 100% !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piosenka jest słaba - to fakt! Ale piosenkarka nic za to nie może. Dała z siebie wszystko... no powiedzmy prawie wszystko.
Jak mamy wygrać finał - kiedy brak jest własnej wartości w narodzie! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zapewne o... a wystarczyłoby np. wprowadzić wybór przez głosowanie SMS'ami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szybciej skończyła się kompromitacja:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.