Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27369 miejsce

Finał Festiwalu Kultury i obchodów 35-lecia buddyzmu w Polsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-08 14:37

Dwudniowe wykłady (17-18.12) Lamy Ole Nydahla w Sopocie zakończą obchody 35-lecia buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce. Jest to finałowe wydarzenie IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Buddyjskiej „Przestrzeń Umysłu”.

 / Fot. Materiały prasoweLama Ole Nydahl - urodził się w 1941 roku w Danii. Od blisko czterdziestu lat naucza buddyzmu Diamentowej Drogi i zakłada ośrodki medytacyjne na całym świecie - do tej pory pod przewodnictwem Lamy Ole powstało ich ponad 600 na całym świecie (w tym aż 70 w Polsce). Uzyskał uznanie i szacunek nie tylko na Zachodzie ale także na Wschodzie w tym roku na zaproszenie udzielił buddyjskich nauk w Bhutanie oraz w Hong Kongu przekazując buddyzm Diamentowej Drogi w nowoczesnej, zachodniej formie. Lama Ole Nydahl nie jest mnichem, jego nauki dotyczą więc wszystkich obszarów życia - pracy, rodziny, związków partnerskich czy też umierania. Lama Ole znany jest także ze swej bezpośredniości i ignorowania poprawności politycznej.

Jest autorem wielu książek przetłumaczonych na kilkanaście języków, w tym również na j. polski (m.in. „Budda i miłość”, „Wielka Pieczęć”, „Moja droga do Lamów” czy „O naturze rzeczy”). Uwielbia szybką jazdę na motorze i skoki spadochronowe z momentem swobodnego spadania.

IV Ogólnopolski Festiwal Kultury Buddyjskiej „Przestrzeń Umysłu”

Celem festiwalu jest zaprezentowanie unikalnej filozofii i kultury buddyjskiej Diamentowej Drogi w sposób przystępny i zrozumiały dla osób żyjących we współczesnym świecie. Festiwal „Przestrzeń Umysłu” w tym roku miał już swoje edycje w 12 miastach Polski m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Poznaniu.

35-lecie buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce

Nauki o buddyzmie Diamentowej Drogi zostały przeniesione na Zachód z Dalekiego Wschodu w latach 70-tych przez Duńczyka, Lamę Ole Nydahla oraz jego żonę Hannah na prośbę tybetańskiego Lamy - XVI Karmapy, głowy buddyzmu tybetańskiego linii Karma Kagyu. Od 35 lat są obecne również w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Hubert
  • Hubert
  • 15.12.2011 12:22

Mała korekta: wykład niedzielny zaczyna się o godz.16:00 w Sopocie
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
chłopak
  • chłopak
  • 09.12.2011 15:53

Do zobaczenia w Sopocie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.