Finał FIS Team Tour. Polacy słabo. Zwycięstwo Austriaków!

Reprezentacja Polski zajęła dopiero szóste miejsce w konkursie drużynowym w Oberstdorfie i spadła na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Team Tour. Zwyciężyła bezapelacyjne Austria. Drugą pozycję po emocjonującej walce zajęli Norwegowie. Trzecia pozycja dla Niemców.

Austriacy / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/12954/PS-w-Oberstdorfie-Austriacy-prowadza-Polacy---szosta-pozycja-Malysz-i-Stoch-to-za-malo/Zawody w Oberstdorfie były ostatnimi w cyklu FIS Team Tour na skoczniach niemieckich, na który składały się dwa konkursy drużynowe i trzy indywidualne: w Willingen, Klingenthal i Oberstdorfie.

Do punktów wywalczonych w konkursach drużynowych, doliczane są punkty dwóch najlepszych zawodników w konkursach indywidualnych.

Podczas pierwszego drużynowego konkursu PŚ w Willingen polscy skoczkowie byli blisko zdobycia po raz pierwszy w historii drugiego miejsca na podium. Wtedy w ostatniej serii wyprzedzili nas Niemcy.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn. Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Adam Małysz. Trener Lukasz Kruczek postanowił dać odpocząć młodemu Tomaszowi Byrtowi. Nasi najgroźniejsi w tej chwili rywale Niemcy wystąpili w składzie: Michael Neumayer, Richard Freitag, Michael Uhrmann, Severin Freund.

Seria próbna niedzielnych zawodów została przerwana i odwołana po zaledwie kilkunastu skokach. Przyczyną takiej decyzji był zmienny wiatr wiejący ze zbyt dużą prędkością.
Wśród skoczków, którzy zdołali oddać skoki najlepiej zaprezentował się Austriak Thomas Morgenstern 188,5 metra. Drugi wynik należał do Japończyka Daiki Ito - 181,5 metra, a trzeci do Norwega Johana Remensa Evensena - 183,5 metra.