Final Four: Resovia powalczy o mistrzostwo!

Siatkarze Asseco Resovii wczoraj pokonali Skrę Bełchatów i dzisiaj zmierzą się z Zenitem Kazań. Natomiast rywalem Bełchatowa o trzecie miejsce będzie Berlin Recyvling Volleys.

/ Fot. CC 2.Asseco Resovia już w swoim debiucie awansowała do finału Ligi Mistrzów. Rzeszowianie ku zaskoczeniu wielu kibiców i ekspertów pokonali PGE Skrę Bełchatów. W finale polski zespół zmierzy się z rosyjskim Zenitem Kazań. Faworytem jest Zenit, ale Asseco pokazała już, że niemożliwe nie istnieje.
- Kazań ma na pewno większe doświadczenie w finałach LM i jest faworytem. My się jednak nie poddamy i będziemy walczyć do samego końca. Choćbyśmy nawet przegrywali 0:2 i 10:24 - obiecał Fabian Drzyzga.
Zmotywowani są również zawodnicy Skry. Bełchatowianie chcieli wygrać Ligę Mistrzów - teraz ich celem jest brąz. - Fajnie by było, gdyby jedna polska drużyna wygrała LM, a druga zajęła trzecie miejsce. Będziemy jutro o to walczyć. Jeśli się uda zdobyć medal, to też będzie duży sukces. Musimy się więc pozbierać po półfinale i walczyć do samego końca, bo jest o co - powiedział Kacper Piechocki.