Facebook Google+ Twitter

Finał Impresji Artystycznych w Ciechocinku. Wygrał Szymon Borkowski

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Za nami już XV Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne 2011". Grand Prix trafiło do Szymona Borkowskiego z Torunia.

 / Fot. M. WróbelPrzepiękny koncert poprzedziły kilkunastodniowe warsztaty z profesjonalnymi instruktorami oraz dwa koncerty konkursowe. Cała impreza odbywała się w Parku Zdrojowym w Ciechocinku. Do końca nie było wiadomo kto zdobędzie główną wygraną, bo jak podkreślało jury, poziom był wyrównany.

Tegoroczny Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej organizowany przez Fundację Pro Omnibus zgromadził 50 utalentowanych młodych ludzi z całej Polski. I choć konkurs przeznaczony był dla młodych ludzi do 23. roku życia, to w warsztatach oraz koncertach wzięły udział osoby, które przekroczyły już ten wiek - bo jak podkreślają organizatorzy, zawsze można się uczyć i wiek nie powinien nikogo ograniczać. Osoby, które nie brały udziału w etapie konkursowym, wystąpiły jako artyści, rozgrzewając publiczność i dopingując kolegów.

Festiwal swoim patronatem objęła Pierwsza Dama RP, Anna Komorowska. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy przybędzie na galę - ostatecznie jej się nie udało.

Tegoroczną Galę, tak jak kilka poprzednich, nagrywała Telewizja Polska - zarówno finał, jak i reportaż z warsztatów, będzie można niedługo zobaczyć w tv.

- Kto raz przyjechał na ten festiwal, zawsze chce tu powrócić. Jak państwo myślą dlaczego?
Przecież jest w Polsce tyle imprez festiwali. Ale tutaj nie przyjeżdżają ludzie, którzy chcą zostać celebrytami, chwalić się znajomym, czy też pokazać się na ekranie telewizora. Tutaj przyjeżdżają ci, którzy kochają piękno, którzy kochają sztukę, którzy kochają muzykę, którzy chcą się podzielić swoimi wzruszeniami z innymi - podkreśliła pani przewodnicząca Jury Krystyna Woźniak-Trzosek.

W swojej wypowiedzi zaznaczyła również, że "każdy z nas nosi w sobie jakiś talent, który nabiera wartości dopiero wówczas, kiedy potrafimy go pokazać i ofiarować innym, ale żeby to było możliwe, potrzebna jest trwała i konsekwentna praca. Młodzi ludzie, których słyszymy, są właśnie doskonałym przykładem".

Osoby znające się na muzyce (a było takich wśród publiczności oraz gości bardzo wiele) / Fot. M. Wróbel podkreślały profesjonalizm uczestników i instruktorów. W tym roku byli to: Aleksandra Stano, Katarzyna Piasecka, Klaudyna Jackiewicz, Paweł Staszczyszyn i Michał Borkowski. Młodzież w rozmowach mówiła nie tylko o profesjonalizmie nauczycieli, ale też o miłej i przyjacielskiej współpracy oraz umiejętnościach pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Czytaj także -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

link

zapraszam do dyskusji pod moim artykułem- wyjaśnijmy postępowanie Oli raz na zawsze.
Internet jest łatwym miejscem do oszustwa ale potrafi działać w drugą stronę- błyskawicznie przekazuje informacje

Ja kłamstwom OLI mówię zdecydowane NIE!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
oszukana
 • oszukana
 • 07.08.2011 04:02

Pani Marto i Magdo - piszecie : "Proszę zauważyć o czym jest artykuł, a o czym komentarze...." Oczywiście, widzę OGROMNĄ ZGODNOŚĆ komentarzy z artukułem i chyba wiele osób oszukanych przez Olę, które odkryły już prawdziwe oblicze Aleksandry,dostrzegła ją również.
(W artykule wyraźnie przecież jest napisane:"Wyróżnienie specjalne Fundacji otrzymała Aleksandra Daukszewicz "za serce, dobroć, umiejętności wokalne, za całokształt").
Piszecie Panie: "Naprawdę zależy nam aby .... osoby czytające zwróciły uwagę na to, co jest naprawdę ważne". Czy więc wg Pań, nie jest ważna PRAWDA??? Czy właściwa reakcja, na słowa innych, na komentarze, to "zatrzeć je, wymazać, zostawić co pasuje"??? Ludzie, gdzie my żyjemy!!! Szanujecie prawdziwe wartości !!!
Jeśli pojawiły się tu kometarze, to nie złośliwe a szczere, ludzi ceniących prawdę, o otwartych wielkich sercach, gdzie wielu z nich, musiało MOCNO, MOCNO stanąć ponownie na nogi, po tak obrzydliwych oszustwach ( równiez o podłożu finansowym) jakimi ich karmiła Ola, po jej manipulacjach ,by zaistnieć , gdzie tylko możliwe, dla swoich korzyści. Jeśli czlowiek jest dobry, ma wielkie serce - to nie gra na uczuciach innych, nie krzywdzi. Prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy Państwo,

Z historią Oli chciałyśmy mieć jak najmniej do czynienia, mamy nadzieję że kiedyś wszystko zostanie wyjaśnione...

Proszę zauważyć o czym jest artykuł, a o czym komentarze....
Naprawdę zależy nam aby to, co robimy było docenione i osoby czytające zwróciły uwagę na to, co jest naprawdę ważne.

O usuwaniu komentarzy jak i prośbie o ich usunięcie przez kogoś z redakcji poinformowałyśmy redaktorów więc myślałyśmy że wszystko jest ok.

Jeżeli w jakikolwiek sposób kogoś uraziłyśmy to przepraszamy. Postaramy się dalej pracować na Państwa zaufanie...

Marta i Magda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram opinię Pana Adama

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, Pawle, praktyka usuwania przez autorow komentarzy, niezgodnych z ich opiniami i przekonaniami, to rzecz na W24 powszechna. Ja abstrahuje od tego konkretnego materialu, bowiem nie sledzilem dyskusji i nie wiem jakie wpisy usunieto. Skoro tak jednak sie dzieje. a praktykę tę Redakcja dopuszcza, to musi zdawac sobie sprawę, ze jest ona bardzo szkodliwa dla portalu przede wszystkim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem, przyznam to uczciwie, dlaczego Oli nie stać na to, by przyznać prawdę. NO i dlaczego autorki usuwają komentarze jej dotyczące... Cóż mało wiem ciągle o życiu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
 • Ola
 • 04.08.2011 11:45

Magdo i Marto, Marto i Magdo, widzę, że znów jej zaufałyście, niestety jeszcze bardzo niedawno przed kolejną osobą (wiem o jednej, a ile było naprawdę tym razem?) udawała chorą na białaczkę, więc nie jestem pewna, czy dobrze lokujecie swoje zaufanie. Oby znów Was nie oczerniła przed swoimi nowymi "przyjaciółmi" i nie psuła Wam opinii, a także nie rujnowała Waszych marzeń, jak to już miało miejsce. Może warto się zastanowić, ile ostatnich szans należy dawać pewnym osobom. Więcej już nie będę pisać, więc życzę satysfakcji z usunięcia kolejnego komentarza nie po Waszej myśli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zirytowana
 • Zirytowana
 • 04.08.2011 11:37

Jest mi smutno, ponieważ gdy czytam, że Fundacja przyznała Oli takie wyróżnienie, to może oznaczać, że Ola nadal ma możliwość krzywdzenia kolejnych osób. Jeżeli chce śpiewać, proszę bardzo, ale chyba raczej nie powinna przyjmować wyróżnień, które jej się nie należą. Ciekawe, czy Fundacja zna całą sprawę z Olą....?
Dla "dziennikarek" gratulacje i w równym stopniu jak Oli wyróżnienie za "całokształt" należy im się wyróżnienie za obiektywizm godny profesjonalnego dziennikarza szanujacego wolność wypowiedzi (chodzi o usuwanie komentarzy osób zranionych i oszukanych przez "biedną Olę").

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zirytowana
 • Zirytowana
 • 03.08.2011 23:09

No cóż, może po prostu trzeba zacząć publikować na tym portalu, na przykład artykuły o oszustach działających w sieci, może trzeba po prostu zacząć pisać publicznie prawdę o pewnych osobach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
do Marty i Magdy
 • do Marty i Magdy
 • 03.08.2011 23:08

Dziewczyny dlaczego kasujecie komentarze?
prawda w oczy kole? ona Was w bambuko robi tyle czasu ,znacie prawdę i co ?? jako dziennikarki powinnyscie dążyć do prawdy.... żal mi Was no chyba ,że ma na was jakiegos haka i sie boicie.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.