Facebook Google+ Twitter

Finał kolejnej edycji projektu "Latający Uniwersytet Dzieci"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-06-18 10:18

17 czerwca w auli Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie zakończył się semestr wiosenny projektu "Latający Uniwersytet Dzieci".

Uczestnicy projektu "Latający Uniwersytet" przed aulą Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie / Fot. Ewa KrzysiakLatający Uniwersytet Dzieci jest szkolnym projektem fundacji Paideia. Ma on na celu rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci oraz zainspirowanie ich do dalszego rozwoju.

Przez trzy miesiące uczniowie pięciu warszawskich szkół ubiegali się o indeks Uniwersytetu Dzieci. Placówki te zgłosiły się do projektu "Latający Uniwersytet Dzieci", który jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Uczniowie wzięli udział w trzech dniach uniwersyteckich: przyrodniczym, humanistycznym i politechnicznym, z których każdy składał się z dwóch warsztatów. Była to dla nie tylko intensywna nauka, ale też świetna zabawa.Anna Grąbczewska, Marta Tomaszewska i uczniowie biorący udział w projekcie "Latający Uniwersytet Dzieci". / Fot. Ewa Krzysiak

Uczestnicy projektu słuchali niezwykle ciekawego wykładu pt. "Czy człowiek to żywa fabryka?" przygotowanego przez doktora Takao Ishikawę z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, a po wykładzie laureaci otrzymali swoje upragnione indeksy.

W konkursie o indeks brano pod uwagę aktywność dzieci i oceniano prace domowe, które miały za zadanie usystematyzować wiedzę zdobytą podczas zajęć.

Dr Takao Ishikawa podczas wykładu "Czy człowiek to żywa fabryka?" / Fot. Ewa KrzysiakNa zakończenie semestru wiosennego projektu Latający Uniwersytet Dzieci - edycja 2011 przybyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 52 (laureat), Szkoły Podstawowej nr 70 - nauczycielki wraz z klasami 3a i 3b, Szkoły Podstawowej nr 73 - nauczycielki z klasami 2b i 3b, Szkoły Podstawowej nr 189 - dyrektor Anna Posmyk, nauczycielki z klasami 3a i 3b, Szkoły Podstawowej nr 217 - nauczycielki z klasami 3b i 3d.

Finał projektu "Latający Uniwersytet Dzieci"

Uroczystość prowadziła Marta Tomaszewska, koordynator projektu. Towarzyszyła jej i sprawowała pieczę nad całością imprezy Anna Grąbczewska - przedstawiciel Fundacji Paideia i fundator nagród w postaci indeksów uprawniających do studiowania na Uniwersytecie Dzieci.Nagrody dla zwycięzców / Fot. Ewa Krzysiak

Nagrody laureatom wręczała Kamila Tarnowska. Nie zapomniano również o nagrodzeniu najlepszych klasowych klubów naukowych.Serdecznie dziękuję przedstawicielom Uniwersytetu Dzieci za zaproszenie mnie na finał kolejnej edycji projektu "Latający Uniwersytet Dzieci".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.