Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18079 miejsce

Finał konkursu "Polska Tradycja w Europie". Laureaci pojadą do Brukseli

W piątek, 13 kwietnia, w Warszawie odbył się finał III edycji konkursu "Polska Tradycja w Europie", którego organizatorem jest europoseł Jarosław Kalinowski. Nagrodzeni wezmą udział w niesamowitej podróży do Brukseli.

Nauczyciel Jacek Malicki jest bardzo zaangażowany w pracę z młodzieżą swojej szkoły. Na zdjęciu z europosłem Jarosławem Kalinowskim. / Fot. Przemysław MaksymW trakcie gali finałowej europoseł podkreślił, że bardzo cieszy się z dużego zainteresowania uczniów konkursem. W III edycji wzięło udział kilkaset uczniów z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego, którzy wykonali ponad dwieście różnorodnych prac. Zgodnie z regulaminem uczestnicy musieli przygotowywać prace plastyczne, prezentacje multimedialne, rzeźby, utwory muzyczne, albumy, opowiadania, wiersze, kalendarze, obrazy czy plakaty. W jury zasiadali: Jarosław Kalinowski, Małgorzata Orlewicz, dyrektor Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Halina Piwowarska, artysta plastyk, Tadeusz Chwaliński, artysta plastyk, Robert Matejuk, redaktor naczelny „Zielonego Sztandaru”, i Ryszard Miazek, dyrektor Centralnej Biblioteki Rolniczej.

Finaliści konkursy- młodzież z "Zielonego" ze swoim nauczycielem Jackiem Malickim. / Fot. Przemysław MaksymJury dokonało wyboru 14 prac, które zostały przygotowane przez 33 uczniów z 10 szkół. Wśród finalistów konkursów znaleźli się już po raz trzeci przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Słynne "Zielone" reprezentował zespół w składzie: Rajmund Rojek z kl. III IT, Mateusz Krupa z kl. II IT i Damian Matysiak z kl. I RT. Wystąpienia finalistów konkursu przyniosły wiele emocji, a także wzruszeń wszystkim uczestnikom.

Po trwających kilkadziesiąt minut wystąpieniach finalistów konkursu i bardzo burzliwych obradach jury, Jarosław Kalinowski ogłosił wyniki. Werdykt odzwierciedlał zaangażowanie, pomysłowość i oryginalność prac laureatów konkursu. Trzy pierwsze miejsca i cztery wyróżnienia zostały przyznane 15 uczniom z 7 szkół. Nagrodzono także dziesięciu opiekunów, a także dwie szkoły.
Reprezentanci „Zielonego” za przygotowanie i wykonanie piosenki „Kultura hip-hop w Polsce” otrzymali wyróżnienie i tytuł finalisty konkursu. Ponadto nagrody rzeczowe otrzymał opiekun młodzieży Jacek Malicki, a szkoła nagrody książkowe za największe zaangażowanie uczniów podczas trwania konkursu (50 uczniów wykonało 35 prac na etapie szkolnym).

Finaliści z "Zielonego" z europosłem Jarosławem Kalinowskim. / Fot. Przemysław MaksymDla laureatów konkursu organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci nagrody wycieczki do Brukseli, która odbędzie się we wrześniu. Wraz z laureatami na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego pojadą ich opiekunowie. Dla Rajmunda Rojka z kl. III IT z "Zielonego" wyjazd do Brukseli to spełnienie marzeń. - Będę mógł wreszcie zwiedzić miejsce, w których są podejmowane kluczowe decyzje dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej - powiedział.

- Cieszę się, że uczniowie "Zielonego" zostali po raz kolejny wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie o tematyce europejskiej. Gratuluję im tak ogromnego sukcesu- zaznaczył z kolei opiekun młodzieży, nauczyciel historii i WOS-u. Jacek Malicki. Tradycją się już stało, iż od kilku lat jego uczniowie wygrywają wycieczki do Brukseli. Wraz z uczniami czeka z niecierpliwością na wyjazd do stolicy Unii Europejskiej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Finaliści
  • Finaliści
  • 16.04.2012 15:02

Konkurencja była ogromna, nie spodziewaliśmy się wygranej. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym oraz pozdrawiamy w szczególności naszego opiekuna, prof. Jacka Malickiego. WIDZIMY SIĘ W BRUKSELI! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Malicki
  • Jacek Malicki
  • 15.04.2012 16:15

Witam. dzięki za uczciwy i rzetelny artykuł. warto dodać, iż tego typu konkursy to najlepsza forma rozwoju intelektualnego oraz twórczych możliwości uczestników konkursu. Różnorodność prac i zaangażowanie uczniów było ogromne. A jaka wielka radość towarzyszyła nagrodzonym wycieczką do Brukseli. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.