Facebook Google+ Twitter

Finał Ligi Europy zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Trzy lata po zorganizowaniu Euro 2012, Polska ponownie będzie gościć najlepszych piłkarzy świata. Spotkanie finałowe Ligi Europy odbędzie się w 2015 roku na Stadionie Narodowym.

 / Fot. Piotr DrabikKomitet Wykonawczy UEFA dzisiaj przyznał prawo organizacji Finału Ligi Europy Warszawie. Władze UEFA ogłosiły swoja decyzję w Londynie.

Radości nie ukrywał prezes PZPN, Zbigniew Boniek. "To nasz ogromny sukces" - mówił. Nie jest to impreza porównywalna do mistrzostw Europy z ubiegłego roku, jednak rozgrywki europejskie są bardzo prestiżowe, a tegoroczny finał, w którym londyńska Chelsea pokonała Benficę pokazuje, że będzie to fascynujące wydarzenie.

Obecna prezesura Bońka jest pozytywnie oceniana, w porównaniu do niesławnego poprzednika, Grzegorza Laty. Nie sposób się nie zgodzić z prezesem, który powiedział, że "Polski Związek Piłki Nożnej wykonał naprawdę bardzo fajną robotę. Mocno się napracowaliśmy, aby przedstawić UEFA dobrą kandydaturę. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym projekcie".

W tym roku finał odbył się w Amsterdamie, za rok finał LE będzie gościł Turyn. Polscy kibice będą musieli czekać tylko dwa lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Sukces PZPN-u i miła niespodzianka dla kibiców. Mam tylko nadzieję, że kierownictwo stadionu poradzi sobie z wyzwaniem. Boje się myśleć co będzie w przypadku ulewy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muszę się Wam przyznać, ze zawodowy sport mnie za bardzo nie fascynuje. Tak jakoś mi nie pasuje współzawodnictwo sportowe za najzwyklejsze wynagrodzenie w pieniądzu. Ale widać już tak musi być. Za niedługo nikt palcem nie kiwnie, jak nie będzie widział woreczka z forsą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjemnie jest czytać takie wiadomości. Boniek pracuje uczciwie, więc nie ma powodu by pisać tu o efektach działalności władz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stadion Narodowy ,skocznia w Wiśle no co jeszcze tak nowego i kosztownego okazuje się zwykłym bublem i kto za te buble odpowiada? kiedy wreszcie w tym kraju będzie odpowiedzialność indywidualna za ten burdel !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cała sytuacja z narodowym jest o tyle dziwna, ze podobno stadion nie spełnia wymogów, do rozegrania ewentualnego finału Ligi Mistrzów. Czyli jeden finał Ligi Europejskiej i koniec imprez tego typu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Prestiż". To słowo pada najczęściej w komentarzach do tej decyzji. A czy "prestiż" ma przykryć 6 mln z budżetu państwa oddane Madonnie? Mucha nie siada po prostu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.