Finał Ligi Światowej. Znamy pólfinalistów z grupy F

Nie było niespodzianki w drugim czwartkowym meczu grupy F, finałowego turnieju Ligi Światowej. Brazylia pokonała w czterech setach USA i zapewniła sobie awans do półfinału. Wcześniej ta sama sztuka udała się Rosji.

Canarinhos wygrali ze Stanami Zjednoczonymi 3-1 w spotkaniu grupy F rozgrywanego w Gdańsku, finałowego turnieju Ligi Światowej. Amerykanie po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej partii, którą zdecydowanie wygrali 25:15. Jednak w kolejnych setach powtórzył się scenariusz z wczorajszego meczu Stanów Zjednoczonych z Rosją. Jankesi mieli problemy z przyjęciem zagrywki oraz atakiem. Dodatkowo Brazylijczycy znacznie poprawili swoją grę i w kolejnych trzech odsłonach nie dali szans mistrzom olimpijskim.

Brazylijczyków do zwycięstwa poprowadził duet Giba - Murilo. Przyjmujący drużyny z kraju kawy imponowali skutecznością w ataku oraz dokładnym przyjęciem. Dodajmy, że dla Brazylii było to bardzo istotne zwycięstwo z psychologicznego punktu widzenia. W ostatnich spotkaniach obu drużyn, zdecydowanie częściej wygrywali Amerykanie, którzy m.in. odebrali Canarinhos złoty medal olimpijski w Pekinie.

Brazylia 3-1 USA (15:25, 25:22, 25:22, 25:15)

USA: Anderson (16), Lee (8), Priddy (9), Millar (5), Thornton, Stanley (15), Lambourne oraz Rooney (3), Patak (2), Lotman (1), Holmes (2), Hansen (1)

Brazylia: Bruno (2), Sidao (9), Giba (21), Murilo (13), Theo (11), Lucas (11), Sergio oraz Vissotto (1), Marlon