Facebook Google+ Twitter

Finał Pepsi Rock Battlefield

12 zespołów, 10 miesięcy koncertów i jeden zwycięzca - Funktor. Finał konkursu był fantastycznym setem trzech utalentowanych kapel o zróżnicowanej stylistyce. Publika szalała.

Finał Pepsi Rock Battlefield / Fot. J.A.KwiatkowskiFinał Pepsi Rock Battlefield już za nami

We wtorek 21 grudnia w Hard Rock Cafe w Warszawie odbył się wielki finał tego konkursu. Podczas finałowego wieczoru swój muzyczny talent na scenie zaprezentowały trzy młode zespoły, które podczas kilku miesięcy zdobyły uznanie publiczności. W ramach 10-miesięcznych eliminacji konkursu każdy z nich zagrał w Hard Rock Cafe dwa koncerty (w tym jeden akustyczny). Warunkiem przejścia do kolejnego etapu było pokonanie przeciwników w internetowym głosowaniu. I tak na scenie pojawili się: MorHanA, Funktor oraz Paralyzing Unity, którzy zagrali wybrane przez siebie utwory. Zwycięzcę konkursu wybrało jury w składzie: Piotr „Gutek” Gutkowski (z Indios Bravos), Tomasz Kasprzyk (szef muzyczny Antyradio), Łukasz Kamiński oraz Sidney Polak. Jak twierdzi jeden z członków komisji, werdykt jury był jednomyślny i wskazał zespół Funktor jako zwycięzcę konkursu. Jak powiedział prowadzący koncert Łukasz Kamiński: "Jury brało pod uwagę wszystko: kompozycję, poziom wykonania muzyki, dykcję, a nawet charyzmę wokalistów potrafiących wziąć publikę za twarz". Dla laureata przewidziano między innymi zorganizowanie koncertu w Hard Rock Cafe w 2011 roku oraz nagrody rzeczowe.

Młode talenty do mikrofonów

Finaliści to bardzo młodzi ludzie, dla których "tworzenie muzyki jest nie tylko dobrą zabawą, ale także ciężką pracą" - jak powiedział w rozmowie z nami Patryk Trzaska - wokalista Funktora (www.myspace.com/funktor), zespołu z Warszawy powstałego w 2007 roku. Frontman zespołu zapadł nam w pamięć ze względu na sceniczny image określony przez nas jako "Biały Murzyn" - ze względu na perukę z bujnymi, czarnymi, kręconymi lokami oraz twarzową pelerynę a'la Dracula. Z założenia ich muzyka miała iść torem funku - rytmu, melodii i energii. Skład zespołu zmieniał się trzykrotnie. Obecnie są to: dwie gitary elektryczne, sekcja rytmiczna (bas, bębny), dwa wokale - kobiecy i męski, saksofon oraz klawisze. Zespół istnieje od kilku lat, a już ma na swoim koncie udane demo, wiele zagranych koncertów oraz występ w programie Kuby Wojewódzkiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jołjoł!
  • jołjoł!
  • 23.12.2010 14:07

Małe sprostowanie:)

W składzie zespołu Funktor są dwie gitary elektryczne (a nie trzy), sekcja rytmiczna (bas, bębny), dwa wokale - kobiecy i męski, saksofon oraz klawisze (nie wspomniane w tekście).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.