Finał play off PLH. Podhale coraz bliżej zdobycia złota!

Czwarte spotkanie o złoto w finale Polskiej Ligi Hokejowej wpisuje się w ciąg spotkań stojących na znakomitym sportowym poziomie. W Tychach miejscowy GKS podejmował drużynę Podhala Nowy Targ.

Po starciu z Milanem Baranykiem (z tyłu) z Wojasa Podhale Nowy Targ pada na taflę Jarosław Kuc (z przodu) z GKS Tychy w meczu play off obu drużyn o miejsce 1-2 w Polskiej Lidze Hokejowej, rozegranym w Tychach, 18 marca. Fot. PAP/Andrzej Grygiel Wypełniona po brzegi hala gospodarzy ani na chwile nie ucichła, nawet wtedy gdy ich ulubieńcy w 6. minucie stracili bramkę po trafieniu Tomasa Jakesza. Niesiona głośnym dopingiem tyska drużyna potrzebowała zaledwie pięciu minut żeby doprowadzić do wyrównania.

W 11 minucie gola strzela Bacul. Bramka została zdobyta w przewadze 5 na 3.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem remisowym. W drugiej tercji ciąg dalszy zażartej walki obu drużyn, czego skutkiem były efektowne szybkie akcje, ale i również kary zawodników. Pięć minut przed końcem tej części gry bramkę, dającą prowadzenie "szarotkom", zdobywa Krzysztof Zapała.

Trzecia tercja zgodnie z oczekiwaniami pełna była emocji, akcji z obu stron oraz parad bramkarskich, lecz w tej części gry wynik nie uległ już zmianie.

Mecz wygrało Podhale Nowy Targ, tym samym robiąc krok milowy na drodze do zdobycia osiemnastego tytułu mistrza Polski.

Kolejny mecz 20 marca w Tychach.

GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Tomas Jakesz (6), 1:1 Robin Bacul (11), 1:2 Krzysztof Zapała (35).
Kary: GKS - 8 minut; Podhale - 10.
Widzów ok. 3 500.

Gra toczy się do czterech zwycięstw.
Stan rywalizacji: 3-1 dla Wojasa Podhale Nowy Targ.

W walce o brązowy medal Cracovia Comarch Kraków uległa na własnym lodowisku drużynie Stoczniowca Gdańsk 3:5 (0:1, 2:2, 1:2).

Gra toczy się do trzech zwycięstw: Stan rywalizacji 2-1 dla Cracovii.