Facebook Google+ Twitter

Finał polskiej akcji Movember już w piątek w Tarnowskich Górach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-24 10:06

W piątek 28 listopada w restauracji BRICK odbędzie się finał polskiej edycji akcji Movember, której celem jest profilaktyka raka jąder i prostaty. Nietuzinkowa akcja charytatywna zakończy się wielką imprezą z występami gwiazd X Factor.

Najlepsza impreza sezonu, finał najbardziej stylowej akcji roku, wydarzenie miesiąca - tak imprezę na swoim blogu opisują organizatorzy polskiej edycji międzynarodowego ruchu Movember, czyli gliwicka Fundacja "Kapitan Światełko". Impreza będzie realizowana w restauracji BRICK Krakowska 18 w Tarnowskich Górach.
Cała akcja Movember Polska, czyli Wąsopad, rozpoczęła się 1 listopada. Przez cały miesiąc panowie z całej Polski zapuszczali Wąsy, które mają prowokować do dyskusji o męskim zdrowiu. Równocześnie Fundacja "Kapitan Światełko" przygotowywała materiały edukacyjne na swoim blogu, zachęcając mężczyzn do tego, aby poddawali się badaniom profilaktycznym mającym na celu wczesne wykrywanie nowotworów jąder i prostaty.
Rak prostaty jest drugim, za rakiem płuca, zabójcą wśród nowotworów w Polsce. Rak jąder z kolei, kojarzony głównie ze starszymi mężczyznami, atakuje głównie w wieku od 14 do 34 lat. Młodzi mężczyźni, przez brak edukacji i dużych kampanii, które byłyby porównywalne z tymi adresowanymi do kobiet, nie wiedzą, że ich zdrowie może być zagrożone.
W kampanii wzięło udział także kilkunastu polskich blogerów, trafiła ona m.in. na Poznańskie Targi Piwne i do biur warszawskich i krakowskich firm, gdzie pracownicy sami prowadzili zbiórkę na rzecz kampanii Wąsopad.

"BRICK Krakowska 18" w Tarnowskich Górach to laureat nagrody Best Award of Excellence 2014, Poland 100 Best Restaurant. To właśnie ta niezwykła restauracja będzie miejscem, w którym zaangażowani w akcję Wąsacze spotkają się, by świętować sukces pierwszej oficjalnej edycji Movember w Polsce.
Oprócz spotkania z organizatorami akcji, odbędzie się także koncert laureata programu X Factor i "Mam Talent" Kuby Nycza oraz Jacka Dołęgi akustycznie. Patronat nad imprezą obejmuje Urząd Miasta Tarnowskie Góry, a cały dochód z tego koncertu zostanie przekazany na Wąsopad.

Akcja Movember odbywa się na świecie już od 10 lat. W Polsce od kilku lat istnieje ruch na Facebooku, ale dopiero Fundacja "Kapitan Światełko" zorganizowała szeroko zakrojoną akcję edukacyjną połączoną ze zbiórką, środki z której trafią także na poczet polskiej kampanii i profilaktyki.
(Jakub Kajdaniuk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.