Facebook Google+ Twitter

Finał programu Nike The Chance! Wyłoniono polskich finalistów

W Warszawie 27 maja zakończył się finał polskiej edycji Nike The Chance. Program miał na celu wyłonienie młodych i utalentowanych piłkarzy.

W finale wzięło udział 240 piłkarzy, a przez 3 miesiące w rozgrywkach ligowych i programie skautingowym ETT przewinęło się tysiące zawodników.Finałowy mecz został rozegrany pomiędzy drużyną Gloria Victis z Warszawy a R.P.T U20 z Jastrzębia - Zdroju. Zwycięski finał należał do warszawiaków.

W składzie jurorskim znaleźli się: trener Nike The Chance - Czesław Michniewicz (szef skautów), Tomasz Kłos (skaut) i Maciej Szczęsny (skaut) oraz Radosław Gilewicz (skaut). W ciągu ostatnich dwóch dni na boisku OSiR Bemowo, walczyły ze sobą najlepsze 24 drużyny, a 27 maja poznaliśmy nazwiska 26 najbardziej utalentowanych zawodników z Polski. Finał Nike The Chance uświetnił występ Vienia z formacji Molesta oraz DJ Technika.

 / Fot. Materiał prasoweTeraz już tylko chwila na zregenerowanie sił dzieli 26 młodych zawodników wybranych przez skautów od specjalnego obozu szkoleniowego w lipcu tego roku. Podczas obozu będą mieli oni okazję trenować pod okiem najlepszych trenerów, gdzie spośród 26 zawodników zostanie wyłoniona tylko dwójka, która ostatecznie weźmie udział w globalnym finale w Barcelonie. Podczas finału w Hiszpanii młodzi zawodnicy będą obserwowani i „łowieni” przez specjalistów z prestiżowych klubów futbolowych.

 / Fot. Materiały prasoweW sumie w globalnym finale Nike The Chance znajdzie się stu najlepszych zawodników z 55 krajów całego świata. Wśród nich będą tylko dwa największe talenty z Polski. Nagroda, o którą z takim zaangażowaniem walczą ci młodzi piłkarze, to uczestnictwo w Nike Academy- elitarnym programie piłkarskim wspieranym przez Premier League. -Ci młodzi piłkarze popisali się niesamowitą energią i pozytywnym nastawieniem. Widać było, że tym młodym ludziom chce się robić coś fajnego, a zasady gry fair play również nie są im obce. Nie było pretensji podczas spotkań czy kłótni jak to zdarza się na profesjonalnej murawie. Można śmiało przyznać, że ich zmaganiom cały czas towarzyszył duch zdrowej rywalizacji - powiedział w rozmowie z W24 PR Manager Nike Poland, Maciej Lasoń.

Finał The Chance / Fot. Materiały prasoweBardzo pozytywnie o przedsięwzięciu Nike wypowiedział się również członek jury, były reprezentant Polski i defensor Tomasz Kłos. -Szczerze przyznam, że nie pierwszy raz biorę udział w tego rodzaju akcjach i współpracuję z Nike, ale jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystko jest doskonale zorganizowane, dopieszczone, dopracowane. Ogromny szacunek dla tych ludzi, którzy podjęli się organizacji tej imprezy. To naprawdę nie lada wyczyn to wszystko zgrać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.