94844 miejsce

Finał Pucharu Polski: Legia wypracowała dwubramkową zaliczkę

Legia Warszawa pokonała na wrocławskim Stadionie Miejskim piłkarzy Śląska Wrocław 2:0, tym samym klub ze stolicy zbliżył się do zdobycia Pucharu Polski.

W tegorocznych rozgrywkach krajowego Pucharu o zwycięstwie w rozgrywkach decyduje dwumecz. Miejscem pierwszego finałowego spotkania był Wrocław.

Gospodarze już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie, jednak będący w doskonałej sytuacji Przemysła Kaźmierczak chyba jeszcze nie zdążył „skalibrować celownika” i piłka opuściła boisko przelatując obok słupka. Legia z kolei swoją szansę na dobre otwarcie meczu zmarnowała w 12 minucie, kiedy to strzał Kucharczyka z kilku metrów okazał się zbyt lekki by zaskoczyć Rafała Gikiewicza.

Wzajemne, jak dotąd bezskuteczne „wycieczki” obu klubów w pole karne przeciwnika w 32 minucie przerwał Marek Saganowski, który po podaniu Kucharczyka z bliska wpakował piłkę do siatki Śląska.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Śląsk miał okazję na wyrównanie, jednak po zamieszaniu w polu karnym Skaby obrońcy Legii zdołali wybić futbolówkę poza boczną linię boiska. Następnie gra przeniosła się pod bramkę Gikiewicza i po błędzie w komunikacji wśród gospodarzy z okazji ponownie skorzystał Saganowski i na przerwę zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu drużny ze stolicy.

Po zmianie połów nieco bardziej aktywni stali się zawodnicy Śląska. W 53 minucie na placu gry pojawił się Łukasz Gikiewicz, który już kilka chwil później próbował pokonać bramkarzy gości, mocne uderzenie „Gikiego” poszybowało jednak obok bramki. Dalsze usilne starania Śląska również nie pozwoliły na odrobienie dwóch bramek straconych w pierwszej połowie.

O ostatecznym wyniku rywalizacji o Puchar Polski zadecyduje mecz rewanżowy, który odbędzie się za tydzień w Warszawie. W obecnej sytuacji faworytem spotkania rewanżowego będzie stołeczny klub. Mistrzowie Polski by myśleć o trofeum musieliby na wyjeździe pokonać Legię minimum trzema bramkami.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:2 (0:2)

Bramki: Saganowski (32', 44')

Kartki: Pawelec (43'), Wasiluk (63'), Socha (73')
– Vrdoljak (47')

Śląsk: R. Gikiewicz, Sobota, Mouloungui (46' Cetnarski), Mila, Kowalczyk, Stevanović Pawelec, Ćwielong, Socha (83' Ostrowski), Kaźmierczak (53' Ł. Gikiewicz), Wasiluk.

Legia: Skaba, Jędrzejczyk, Jodłowiec, Suler, Saganowski (76' Łukasik), Dwalizwili, Astiz, Brzyski (84' Jagiełło), Kucharczyk, Vrdoljak, Furman.