Facebook Google+ Twitter

Finał Pucharu Polski OFF-ROAD

W przedostatni weekend września na terenie gminy Wielka Wieś odbywała się III runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL Orlen Trophy. Była to równocześnie VI Runda Pucharu Eurotrophy.

Prolog - CRA w Białym Kościele /fot. Marcin Rybski 35 załóg z Polski, Austrii, Niemiec i Węgier ścigało się w weekend na terenie gminy Wielka Wieś gdzie odbyła się III runda Pucharu Polski OFF-R OAD PL Orlen Trophy. Była to równocześnie VI Runda Pucharu Eurotrophy.  
 
Na prolog rozgrywany na terenie Centrum Rekreacji Aktywnej w Białym Kościele stawili się zawodnicy podzieleni na 2 klasy (klasa turystyczna - Adventure i trudna technicznie klasa Extreme)
Wyniki na mecie ustaliły kolejność na listach startowych do nocnego Prolog - CRA w Białym Kościele /fot. Marcin Rybski odcinka specjalnego, który miał miejsce na terenie podkrakowskiego poligonu Paste rnik .

  Jazda w nocy po bardzo wyboistych trasach i odnalezienie ustawionych przez organizatorów punktów kontroli przejazdu wielu zawodnikom nastręczyła trudności. Przykra przygoda spotkała doświadczoną załogę austriacką, której w ciemnościach nie udało się pokonać przeprawy przez przeszkodę wodną i musiała skapitulować pozostawiając zanurzony po dach w mule samochód. Nocny odcinek Odcinek nocny - Pasternik /fot. Marcin Rybski trwał do godziny 1.00 a już o 9.00 sznur samochodów terenowych ruszył na kolejne OS-owe trasy. Pierwsza próba drugiego dnia rozgrywana była w Białym Kościele, na terenie Centrum Rekreacji Aktywnej, skąd kierowcy pojechali do dawnego kamieniołomu w okolicach Jaskini Wierzchowskiej Górnej i dalej na Pasternik.

Informacje w mediach oraz słoneczna tego dnia pogoda sprawiły, że na poligon przybyło kilkuset kibiców. Dopingowali oni zawodników zmagających się z przyrodą, sprzętem i przygotowanymi przez Przeprawa wodna - Pasternik organizatorów utrudnieniami, poznając równocześnie teren, który zamknięty jest na co dzień dla "ludności cywilnej".

Prócz ryku silników, tumanów kurzu i widow iskowych prób sportowych na kibiców czekało wiele atrakcji. Między innymi występy muzyczne, pokazy walk wschodu oraz spotkanie z motocyklistą Jackiem Czachorem. K ierowca prezentował publiczności swój najnowszy motocykl   (KTM 660 Rally), który prowadził podczas ostatniej edycji Przeprawa wodna - Pasternik Rajdu Paryż - Dakar.

Kiedy późnym popołudniem zawodnicy i kibice opuszczali miejsce sportowej rywa lizacji, sędziowie przystąpili do sumowania wyników. Zwycięzcami w klasie Extreme została załoga Kamieniecki/Kwiatkowski, a w Adventure Bielecki/Więcek. Ci drudzy zostali równocześnie zwycięzcami całej serii w tej klasie, podczas gdy puchar w klasie Extreme powędrował w ręce pary Luberda/Polak.
   
Odcinek dzienny - Pasternik /fot. Marcin Rybski - Impreza tej rangi to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne - odpowiedni e przygotowanie tras odcinków specjalnych, zabezpieczenie logistyczne i techniczne trwało kilka tygodni - opowiadał podsumowując Mariusz Gwiazdowski, kierowca, pilot i właściciel Centrum Rekreacji Aktywnej i firmy AlpinOffice&AlpinExpedic, która była współorganizatorem tej rundy Pucharu. - Zarówno organizatorom jak i uczestnikom bardzo podobały się jurajs kie krajobrazy naszej Gminy, rozgrywanie rajdu właśnie tutaj przyczyni się z pewnością do promocji tego terenu i jego atrakcji. Liczymy na to, że przyszłoroczna edycja pucharu przyciągnie do nas jeszcze więcej wysokiej klasy zawodników i kibiców - pasjonatów rajdów terenowych .   

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

to norma chyba większośc piszę o sporcie nie złe zdjęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.