Facebook Google+ Twitter

Finał Pucharu UEFA 2010 w Irlandii?

Irlandia powinna być gospodarzem finału Pucharu UEFA w 2010 roku - podaje serwis FIFA. Warunek jest jeden: przebudowa stadionu Lansdowne Road w Dublinie ma się odbyć zgodnie z planem.

Lar-Christer Olsson potwierdzili, że jego fedracja ma również nadzieję na to, że w jego kraju odbędą się finały Mistrzostw Europy do lat 21. – Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Irlandia powinna otrzymać prawo do finału Pucharu UEFA w 2010 roku oraz organizacji mistrzostw Europy do lat 21 - powiedział Olsson.

Mistrzostwa Europy miałaby organizować wspólnie Football Association of Ireland (FAI) oraz Irish Football Association (IFA). – W zasadzie potrzebujemy czterech, pięciu mniejszych stadionów i jednego dużego, dlatego musimy to podzielić na dwa stowarzyszenia - mówi Olsson.

Praca nad Lansdowne Road ma się rozpocząć już w styczniu. Po zakończeniu przebudowy na stadionie będzie 50 tys. miejsc siedzących. Zakończenie remontu spodziewane jest na 2009 rok, bo stadion musi być unowocześniony - tłumaczy Olsson. Jeśli wszystko się powiedzie, to Irlandia po raz pierwszy otrzyma prawo do organizacji wielkich turniejowych rozgrywek klubowych bądź reprezentacyjnych na tym szczeblu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.