Finał w Linzu nie dla Radwańskiej

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-17 16:32

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale halowego turnieju tenisowego w austriackim Linzu. Polka, rozstawiona z numerem 2, przegrała w półfinale z Czeszką Petrą Kvitovą 3:6, 2:6. Mecz trwał godzinę i 22 minuty.

W grze Radwańskiej dało znać o sobie zmęczenie wyczerpującym sezonem, jak również wciąż uciążliwa kontuzja. Po trudnych, ale też udanych turniejach w Tokio i Pekinie, Polka osiągnęła kolejny półfinał, ale to wszystko, na co było ją stać.

19-letnia Kvitova, 55. w światowym rankingu, nie miała większych problemów z wygraniem pierwszego seta z Radwańską. Polka bardzo słabo serwowała, popełniła aż cztery podwójne błędy. Czeszka już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, po dwóch prowadziła 2:0, a potem zrobiło się już 5:1. Wówczas "Isia" zmobilizowała się i wreszcie wygrała po własnym serwisie, a po chwili powtórzyła to po podaniu przeciwniczki. Niestety, zaraz potem Kvitova znów nie miała problemów z zagrywką Radwańskiej i zasłużenie wygrała całego seta.

Od początku drugiej odsłony Czeszka nadal dominowała. Wygrała pierwsze trzy gemy, Radwańska dopiero wtedy na chwilę przebudziła się. Później obie zawodniczki wygrały po swoim podaniu i było 4:2 dla Kvitovej. Bliska sukcesu Czeszka wykorzystała szansę i nie dała już sobie odebrać zwycięstwa, choć wygrała dopiero po czwartej piłce meczowej.

Agnieszka Radwańska wciąż ma szanse na występ w rozgrywanych pod koniec miesiąca mistrzostwach WTA, z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek sezonu. "Isia" rozpoczyna w poniedziałek rywalizację w turnieju w Moskwie, którego wyniki rozstrzygną o obsadzie ostatniego miejsca w zawodach w Doha.