Facebook Google+ Twitter

Finał Złotego Kasku już 30 kwietnia na torze w Zielonej Górze!

Na torze Falubazu w Zielonej Górze zostanie rozegrany finał jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w naszym kraju - zawodów o Złoty Kask. W turnieju weźmie udział cała czołówka krajowa, prócz Tomka Golloba. Zapowiadają się nie lada emocje.

 / Fot. Szymon SzarZawody o Złoty Kask są coroczną imprezą, w której biorą udział zawodnicy ekstraligi, pierwszej ligi oraz drugoligowcy. Historia tego turnieju sięga roku 1961, kiedy to Polski Związek Motorowy zorganizował pierwsze zawody. Dodatkowo turniej nosi nazwę "Memoriał doc. dr L. Barana", a zwycięzca tradycyjnie otrzymuje motocykl żużlowy Jawa, kask oraz trofeum przechodnie.

Zgodnie z tradycją, turniej odbywa się na torze brązowego medalisty Drużynowych Mistrzostw Polski. Od 2008 r. zawody o Złoty Kask są rozgrywane na zakończenie sezonu i są jednocześnie krajowymi eliminacjami do Grand Prix. Zawodnicy walczą o trzy miejsca do międzynarodowych eliminacji Grand Prix.

Rekordzistą w liczbie zwycięstw jest Tomasz Gollob, który wygrywał tę imprezę aż siedmiokrotnie. Trzykrotnie zwyciężali tacy zawodnicy jak Edward Jancarz, Zenon Plech oraz Roman Jankowski.

Na torze w grodzie Bachusa walki i emocji nie powinno zabraknąć, bowiem obsada zawodów prezentuje się bardzo ciekawie, przez co trudno wskazać zdecydowanego faworyta do zwycięstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.