Facebook Google+ Twitter

Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej

W dniach 12-13 czerwca 2014 roku odbyła się kolejna impreza siatkarska na boiskach plażowych w Zbąszyniu. W turnieju wystartowało 18 siatkarskich duetów z 10 klubów Wielkopolski.

Zbąszynianie Wicemistrzami Wielkopolski w Siatkówce Plażowej Kadetów

Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej / Fot. Dorota MichalczakW dniach 12-13 czerwca 2014 roku odbyła się kolejna impreza siatkarska na boiskach plażowych w Zbąszyniu. Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej przyznał Zbąszyńskiemu Centrum, Sportu,Turystyki i Rekreacji organizację Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej w kategorii Juniorów Młodszych tzw. Kadetów.

W turnieju wystartowało 18 siatkarskich duetów z 10 klubów Wielkopolski
Turniej tradycyjnie rozpoczął się otwarciem, w którym uczestniczyli zawodnicy wraz z opiekunami, sędziowie oraz przedstawiciele władz Zbąszynia; Tomasz Kurasiński - burmistrz Zbąszynia, który wygłosił tradycyjną formułę otwarcia, życząc zawodnikom wielu sukcesów w rozgrywkach finałowych.
Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej / Fot. Dorota MichalczakDo rywalizacji, na boiskach w zbąszyńskich łazienkach, zagrzał zawodników zespół z miejscowego gimnazjum "Chilii" , występując w jednym ze swoich układów tanecznych.

Bezpośrednio po uroczystości otwarcia przystąpiono do rozgrywek, które prowadzone były systemem brazylijskim - druga przegrana eliminowała zespół z dalszych gier.
W pierwszym dniu rozegrano 28 pojedynków na czterech doskonale przygotowanych boiskach.

Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej / Fot. Dorota MichalczakDo rozgrywek w dniu następnym awansowało 6 zespołów:
- Progress Września: Gruszczyński, Droszyński
- Kaniasiatka Gostyń: Ernastowicz, Ziemnicki
- PKS MOS Zbąszyń: Busch, Szczechowicz
- Progress Września: Kurek, Matuszak
- Mosińska Jedynka Mosina: Pińkowski, Siwierski
- Piast Krotoszyn: Urbaniak, Kownacki

W meczach półfinałowych spotkały się pary Busch/ Szczechowicz PKS MOS Zbąszyń - Gruszczyński/ Droszyński Progress Września oraz Ernastowicz/Ziemnicki Kaniasiatka Gostyń - Kurek, Matuszak Progress Września.
Mecze były bardzo zacięte, a o awansie decydował tie-break.
Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej / Fot. Dorota MichalczakW pierwszym meczu gospodarze pokonali duet z Wrześni Gruszczyński/Droszyński, który był głównym pretendentem do złotego medalu. Para ta to zawodnicy kadry narodowej w siatkówce halowej. Uczniowie SMS Spała.
Drugi półfinał wygrał duet z Wrześni Kurek/Matuszak.
Mecz o trzecie miejsce na swoją korzyść rozstrzygnęła para z Gostynia Jacek Ziemnicki i Marcin Ernastowicz. Na miejscu czwartym znaleźli się więc Kamil Droszyński i Jędrzej Gruszczyński.

Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej / Fot. Dorota MichalczakMecz finałowy to walka o każdą piłkę. Mocne ataki zbąszyńskiego zespołu były skutecznie podbijane przez doskonale broniących Kurka i Matuszaka z Wrześni. Do gry włączyły się też silne porywy wiatru, które przyniosły więcej szczęścia zawodnikom gości i to para Maciej Kurek i Wiktor Matuszak z Progressu zostali Mistrzami Wielkopolski w Siatkówce Plażowej Kadetów w roku 2014. Wszystkie pary, które zagrały w półfinałach uzyskały awans do Półfinału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, który odbędzie się w połowie lipca w województwie lubuskim.

Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej / Fot. Dorota MichalczakNa zakończenie Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński wraz z Sekretarzem Gminy Zbąszyń Markiem Nyćkowiakiem oraz przedstawicielem Zarządu WZPS Ryszardem Błaszczykiem wręczyli zwycięzcom medale i pamiątkowe statuetki.

Organizatorzy: Powiatowy Klub Sportowy MOS Zbąszyń, Zbąszyńskie Centrum, Sportu,Turystyki i Rekreacji oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy będącej kolejnym wydarzeniem siatkarskim promującym nasze miasto i region.

Opracowano na podst. informacji ZCSTiR w Zbąszyniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję zwycięzcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.