Facebook Google+ Twitter

Finałowy koncert "Lata z Radiem" w Koninie - relacja

Współautorzy: Marta Wróbel

Wielkim koncertem w środku Polski, czyli Koninie, zakończyło swoją jubileuszową trasę "Lato z Radiem". Kultowa audycja nadawana w programie 1. Polskiego Radia w tym roku obchodzi swoje 40. urodziny.

Koncert prowadzili Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Sławę Bieńczycką natomiast można było spotkać w plenerowym studiu, gdzie każdy chętny mógł spróbować swoich sił przed radiowym mikrofonem i każdy otrzymywał płytę ze swoim nagraniem. / Fot. M. WróbelPomysłodawcą "Lata z Radiem" w 1971 roku był Aleksander Tarnawski - twórca takich audycji Polskiego Radia, jak "Sygnały Dnia" i "Cztery pory roku". "Lato z Radiem", jako jedyny program w tamtym czasie, było nadawane "na żywo". Od 1992 roku dodatkową atrakcją stały się wielkie trasy koncertowe po całej Polsce. Na scenie prezentują się największe gwiazdy muzyczne.

Sama audycja jest nadawana od poniedziałku do soboty od godz. 9 do 12 i jest pełna niezwykłych, zwariowanych tematów. Nieodzownym elementem projektu każdego roku jest maskotka, symbol przewodni trasy. W tym roku był to jeż, w wersji mini i maksi - można go było wygrać podczas koncertów.

Poranna audycja- Sława Bieńczycka, Roman Czejarek i Robert Sowa, nadworny kucharz "Lata z Radiem" / Fot. M. WróbelPodobnie jak w innych miejscach, w których gościli w tym roku radiowcy, także w Koninie, podczas trwania audycji, od godziny 9 opowiadali oni o wszystkim tym, czym niezwykłym zadziwia to miasto. Na placu pod ratuszem miejskim zebrała się spora grupa słuchaczy, którzy z bliska chcieli zobaczyć kulisy programu oraz poznać lubianych przez siebie dziennikarzy. Wśród tej grupy byli też 40-latkowie, których pierwsza piątka otrzymała specjalne upominki od "Lata z Radiem" oraz od miasta Konin.

Koncert odbywał się na ogromnym placu na wałach Księdza Maksyma Tarejwy, który to plac, tuż po godzinie dwunastej zapełnił się słuchaczami. Na scenie trwały ostatnie przygotowania do wielkiej zabawy, gwiazdy miały ostatnie próby, robiono poprawki nagłośnienia.

Punktualnie o godzinie 16 na scenę w takt hymnu "Lata z Radiem”, czyli "Polki Dziadek", wkroczyli prowadzący wszystkie koncerty na trasie, Roman Czejarek oraz Bogdan Sawicki. Na wstępie przedstawili plan imprezy i opowiedzieli o miasteczku sponsorów, które zostało rozłożone wzdłuż placu, tak, że okalało cały tłum.

Basia i Zbyszek Jaszczakowie z prezentem dla radiowców - facebookowym sernikiem. / Fot. M. WróbelJedni ze słuchaczy, Basia i Zbyszek Jaszczakowie, zrobili przesympatyczną niespodziankę swojej ulubionej audycji i przywieźli ze sobą z odległego Bełchatowa ciasto facebookowe - sernik, którym obdarowali radiowców, a ci w podzięce za takie poświęcenie zaprosili ich na scenę.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziewczyny jak zawsze ciekawa relacja. Nawet nie trzeba tam być a się czuję, po przeczytaniu Waszego artykułu, jakby się tam było. A z drugiej strony - szkoda, że LzR już się kończy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria M.
  • Maria M.
  • 08.09.2011 13:33

Brawo dziewczyny! Kolejna świetna relacja:) A koncert był wspaniały. Szkoda tylko, że to już koniec tegorocznej trasy ale przecież "żegnaj lato na rok (...) czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów!" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.