Facebook Google+ Twitter

Finałowy koncert sezonu letniego w Solankach

W niedzielę, 2 września, w inowrocławskiej, solankowej muszli koncertowej odbędzie się ostatni, finałowy koncert sezonu letniego Inowrocławskiej Orkiestry Promenadowej. Kierownikiem i jednocześnie dyrygentem orkiestry jest Marek Czekała.

W koncercie usłyszymy solistów Aleksandrę Pliszkę - sopran i Orlina Bebenowa – tenor. A całość poprowadzi dyrygent. Aleksandra Pliszka - sopran i Orlin Bebenow - tenor / Fot. M. Wróbel

Koncert rozpocznie się o 16. Zaprezentowane zostaną najchętniej słuchane utwory podczas całego sezonu koncertowego m.in. "Nad pięknym, Modrym, Dunajem", "Usta milczą", "Grzmoty i błyskawice". Usłyszeć będzie można - jak zawsze na koncertach solankowych - hymn solanek, czyli walczyk "Inowrocławskie Solanki"
odśpiewany z publicznością.

Poważno-operetkowe koncerty cieszą się ogromną popularnością wśród gości przybyłych na kurację, jak i mieszkańców miasta. Zdaniem dyrygenta Marka Czekały muzyka poważna jest popularna wśród ludzi starszych. Ten gatunek muzyki był dla nich kiedyś muzyką rozrywkową i taką pozostaje do dziś. Na inowrocławskie koncerty przychodzi też bardzo wielu młodych ludzi, którzy doceniają m.in. to, że w muzyce poważnej można usłyszeć różnorodność brzmienia instrumentów.

Marek Czekała na scenie Muszli koncertowej. / Fot. M. WróbelMarek Czekała jest założycielem Orkiestry im. Johanna Straussa działającej przy Towarzystwie Polsko-Austriackim w Bydgoszczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.