Facebook Google+ Twitter

Finały wojewódzkie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Już w poniedziałek 21 marca ruszają finały wojewódzkie XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

 / Fot. fot. PZPN/ŁączyNasPiłka
Do połowy kwietnia ponad 1500 drużyn w 16 województwach weźmie udział w zmaganiach kwalifikujących – w przypadku kategorii U-10 i U-12 - do występu w finale ogólnopolskim, którego mecze finałowe odbędą się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. W najmłodszej kategorii U-8 już na etapie wojewódzkim poznamy pierwszych zwycięzców XVI edycji Turnieju.

ŚWIĘTO FUTBOLU W KAŻDYM WOJEWÓDZTWIE

Do trwającej, XVI edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dzieci, co stanowi kolejny rekordowy rok pod kątem frekwencji. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na szczebel wojewódzki. Podczas rozpoczynających się 21 marca i trwających do 15 kwietnia finałów wojewódzkich zobaczymy w akcji największe piłkarskie talenty w poszczególnych regionach Polski. Na boiska wybiegną bowiem najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 8, 10 i 12.

Finały wojewódzkie toczą się równolegle na dwóch trasach. Pierwsze finały odbędą się jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi – w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. W porównaniu do większości województw, gdzie mecze we wszystkich kategoriach rozłożone są na dwa dni turniejowe, rozgrywki w Grodzisku Wielkopolskim i Świdnicy potrwają 3 dni, od 21 do 23 marca. Po przerwie świątecznej Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz, odwiedzając pozostałe 14 województw. Terminarz finałów wojewódzkich i wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na turniejowej stronie zpodworkanastadion.pl. Czeka nas wielkie piłkarskie święto i duże wydarzenie sportowe dla każdego województwa.

- Przed nami finały wojewódzkie - święto futbolu w najpiękniejszym wydaniu, bowiem bohaterami regionalnych rozgrywek są Ci, którzy radość z gry w piłkę pokazują najszczerzej – dzieci. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, którym udało się dotrzeć do tego etapu turnieju. Jestem przekonany, że przez wzięcie udziału w zmaganiach z najlepszymi rówieśnikami ze swojego województwa odczujecie to, co czują dorośli piłkarze wspierani dopingiem przez kibiców swojego klubu. Właśnie do kibicowania i obserwowania rywalizacji najmłodszych adeptów futbolu zachęcam wszystkich - rówieśników, rodziców, opiekunów a przede wszystkim postronnych kibiców. Może właśnie podczas tych zabaw z piłką zobaczycie w akcji po raz pierwszy przyszłych reprezentantów i reprezentantki Polski – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.