Facebook Google+ Twitter

Finansowy kryzys: Nadzwyczajne posiedzenie Banku Centralnego

7 sierpnia, w niedzielę po południu (sic!), na specjalnym posiedzeniu zbierze się Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego. Posiedzenie będzie poświęcone poświęcone kryzysowi zadłużenia w strefie euro i obniżeniu ratingu USA.

Prezes EBC Jean-Claude Trichet / Fot. Monika Flueckiger?CC A-S A2.0G/WikimediaJak podaje www.tvn24.pl, powołując się na źródła zbliżone do EBC, bank ma podjąć decyzję o zakupie włoskich obligacji rządowych, by powstrzymać rozszerzanie się kryzysu zadłużeniowego w strefie euro. Jean-Claude Trichet, prezes EBC, chce, by decyzja o tym zapadła jeszcze przed otwarciem indeksów giełdowych w poniedziałek.
Spotkanie 23-osobowej rady prezesów Europejskiego Banku Centralnego idzie w parze z działaniami grupy G7, która do wieczora postanowi prawdopodobnie o wykupieniu dużej ilości akcji USA na porannym otwarciu indeksu w Tokio.

Ministrowie finansów 7 największych gospodarek świata mają być w ciągu najbliższych 24 godzin w stałym kontakcie. W razie niekorzystnej sytuacji interwencję obiecał również minister finansów Japonii Yoshihiko Noda.

Nie wiadomo, co się wydarzy na giełdach w poniedziałek. Miniony tydzień nie daje powodów do optymizmu. Na wiadomość o obniżeniu ratingu USA giełdy Arabii Saudyjskiej i Izraela zareagowały w sobotę i niedzielę dużymi spadkami, a na giełdzie w Tel Awiwie zawieszono nawet notowania. Trzeba uznać, że świat wkroczył w globalny kryzys finansowy, który ogarnia wszystkie kraje - przyznał w piątek wieczorem premier Włoch Silvio Berlusconi. I trudno się z nim nie zgodzić.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.