Facebook Google+ Twitter

Finiszuje XVII Festiwal i Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej"

Kilkuetapowy Festiwali i Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" od 17 lat organizowany przez Fundację "Okularnicy" im. Agnieszki Osieckiej dobiega końca. Koncerty finałowe odbędą się w dniach 22 - 29 września 2014 roku.

Plakat XVII Festiwalu i Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. / Fot. materiał Fundacji im. Agnieszki Osieckiej OkularnicyI etap tegorocznego Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" odbył się w czerwcu 2014 roku. Spośród wielu zgłoszonych kandydatów po konkursowych przesłuchaniach jury, któremu przewodziła córka zmarłej w 1997 roku poetki, Agata Passent, wyłoniło dziesięciu finalistów. W sierpniu Jakub Blokesz, Marta Chyczewska, Ewa Jakubowicz, Piotr Kossewski, Katarzyna Lassak, Irena Melcer, Martyna Sojka, Mateusz Weber, Agata Zakrzewska i Dorota Zygadło zaprezentowali się na scenie Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Sopockie jury uhonorowało I nagrodą Agatę Zakrzewską. Dwie drugie nagrody ex-aequo otrzymali: Katarzyna Lassak i Jakub Blokesz. Z kolei Mateusz Weber otrzymał nagrodę publiczności, wyróżnienie Fundacji Róbmy Swoje Dla Kultury i nagrodę sponsora Teatru Atelier, korporacji budowlanej Doraco.

Cała finałowa dziesiątka z akompaniamentem zespołu pod dyrekcją Jakuba Lubowicza pojawi się na koncertach w Muzeum Powstania Warszawskiego (27 września br. o godz. 20) i w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (28.09., godz. 20). Koncert ten będzie transmitowany przez Program III PR, a występy solistów oceni jury w składzie: Jerzy Satanowski, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka i Wiktor Zborowski. Swój werdykt ogłosi ono następnego dnia o godzinie 19 podczas koncertu galowego w Teatrze Palladium przy ulicy Złotej 9. Po wręczeniu nagród laureatom rozpocznie się recital Katarzyny Groniec zatytułowany "ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej". Wokalistka zaprezentuje piosenki z tekstami poetki w aranżacjach Łukasza Damrycha.

Plakat zapowiadający recital Anny Smołowik. / Fot. materiał Fundacji im. Agnieszki Osieckiej OkularnicyW ramach XVII Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" 22 września o godzinie 20 na Novej Scenie Teatru Muzycznego Roma wystąpi Anna Smołowik, laureatka konkursu sprzed 7 lat. W premierowym recitalu "Obsesje" artystka zaśpiewa piosenki Osieckiej, Kazika, Wandy Warskiej i Julii Holewińskiej, napisane przez nią specjalnie na potrzeby tego recitalu. Annie Smołowik towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Hadriana Filipa Tabęckiego w składzie: Paweł Stankiewicz (gitary), Piotr Domagalski (kontrabas, gitara basowa), Piotr Maślanka (perkusja).
Bilety na koncerty z udziałem Katarzyny Groniec i Anny Smołowik są do nabycia w kasach Teatru Palladium i Teatru Roma oraz w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pamiętajmy. Warto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.