Facebook Google+ Twitter

Finlandia gwarantuje wszystkim mieszkańcom dostęp do internetu

Od 1 lipca 2010 r. w Finlandii każdy obywatel ma zagwarantowany dostęp do internetu. Kiedy będzie tak w Polsce?

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:International_Friendship.jpgJak informuje Rzeczpospolita operatorzy sieci telekomunikacyjnych w Finlandii mają obowiązek dostarczyć wszystkim obywatelom dostęp do internetu o minimalnej prędkości 1 megabita na sekundę. W przypadku Finlandii nie będzie to duży postęp technologiczny, ponieważ 96 proc. Finów ma już dostęp do łącza internetowego. Minister komunikacji Suvi Linden stwierdziła, że w dzisiejszych czasach internet odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, stąd też decyzja o zagwarantowaniu szybkiego internetu.

Takie rozwiązanie ma zostać wykorzystane również w innych krajach, między innymi w Polsce. Kiedy? Nie ma jeszcze oficjalnych danych na ten temat. Jak wiadomo Polska nie wykorzystuje w pełni dofinansowania z UE na inwestycje w internet szerokopasmowy. Jeśli to się nie zmieni kraj straci szansę na skok cywilizacyjny.

Jak donosi serwis money.pl prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska mówi, że poziom pozyskiwania środków z Unii jest fatalny. Przyczyną jest również polskie prawo, które blokuje niektóre inwestycje. Nadzieją jest ustawa o wspieraniu usług i sieci telekomunikacyjnych, która miejmy nadzieję, zostanie rozpatrzona w najbliższym czasie. Może ona usprawnić inwestowanie w infrastrukturę telekomunikacyjną. Dzięki niej mogą rozwinąć się e-usługi, zakupy przez internet czy nauka w internecie.

Czytaj również:
Nie/bezpieczny internet
Zostań agentem bezpieczeństwa. Dostaniesz antywirusa i możesz grać o więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.