Facebook Google+ Twitter

Finlandia. Jubileusz najstarszego polonijnego stowarzyszenia

W Finlandii obchodzono jubileusz 95-lecia istnienia Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach, najstarszego polonijnego stowarzyszenia na starym kontynencie europejskim.

W Finlandii obchodzono jubileusz 95-lecia istnienia Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach, najstarszego polonijnego stowarzyszenia na starym kontynencie europejskim. W Ambasadzie Polskiej w Helsinkach, z okazji jubileuszu Zjednoczenia Polskiego odbyło się uroczyste przyjęcie z udziałem m.in. posłanki Joanny Fabisiak, wiceprzewodniczącej Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za granicą
i Tadeusza Pilata, prezydenta Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych. Spotkanie było okazją do wręczenia wysokich odznaczeń państwowych zasłużonym działaczom Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach, które wręczył Janusz Niesyto, ambasador RP w Finlandii. Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi uhonorowani zostali Michał Zieliński, Henryk Bigos i Alicja Sollamo, zaś Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi - Brygida Antikainen. Jubileusz uświetnił występ chóru „Harmonia” z Czarnkowa, przygotowano także okolicznościową wystawę zdjęć i pamiątek obrazujących 95-letnią historię Zjednoczenia Polskiego w Helsinkach.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.