Facebook Google+ Twitter

Finlandia: Strzały w szkole - są zabici

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 12:35

Fińskie media donoszą o strzałach w szkole zawodowej w Kauhajoki. Podczas strzelaniny w budynku mogło być nawet 200 osób. Według miejscowych władz najprawdopodobniej są ofiary śmiertelne.

Na miejsce wysłano co najmniej 5 oddziałów policji. Według funkcjonariuszy sytuacja została już opanowana - donosi serwis gazeta.pl.

Agencje podają sprzeczne informacje: według Reutersa - napastnik, a zdaniem BBC - 22-letni uczeń szkoły - popełnił samobójstwo. Reporter BBC podawał także, że świadkowie widzieli napastnika chodzącego po szkole z bronią automatyczną. Burmistrz Kauhajoki miał zaś stwierdzić, że kilka osób zostało zabitych.

Z kolei AFP i AP powołując się na źródła policyjne podają, że napastnik został obezwładniony i aresztowany. Policja nie potwierdza również informacji o ofiarach śmiertelnych. Wiele rannych osób miał za to widzieć pracownik szkoły - informowała telewizja YLE.

W listopadzie ubiegłego roku 18-letni Fin zastrzelił w szkole w miejscowości Tuusula dwóch pracowników i sześcioro uczniów, po czym popełnił samobójstwo.


Żródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.