Facebook Google+ Twitter

Finnair strajkuje - odwołano kilkaset lotów

Fińskie linie lotnicze z powodu strajku pilotów odwołały wszystkie poniedziałkowe loty. Dotychczas odwołano około 400 lotów.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c7/Finnair.a320-200.oh-lxf.arp.jpg/800px-Finnair.a320-200.oh-lxf.arp.jpg / Fot. FinnairOk. 800 pilotów Finnaira protestuje przeciwko wprowadzeniu outsourcingu samolotów przez pilotów z zewnątrz. Na razie Finnair nie osiągnął oczekiwanego porozumienia z Fińskim Towarzystwem Pilotów (SLL). Oczekuje się, że obie strony wrócą do stołu negocjacyjnego na początku tego tygodnia.

Chociaż strajk rozpoczął się oficjalnie o północy w poniedziałek, zakłócenia lotów samolotów Finnaira były już widoczne w niedzielę. Wszystkie europejskie i krajowe loty z Helsinek z planowanym powrotem w poniedziałek zostały odwołane. Dotychczas odwołano ok. 400 lotów, utrudniając podróż 32000 pasażerów.

Dyrektor ds. komunikacji linii lotniczych Finnair, Taneli Hassinen, wskazuje na olbrzymie finansowe straty. Hassinen przewiduje dzienne straty od 2,5 do 5 milionów euro, co tylko pogłębi istniejące już 140 milionów euro strat Finnaira.

Finnair zaleca pasażerom, którzy mogą przełożyć podóż, by to zrobili. Finnair będzie również zwracał pieniądze za niewykorzystane bilety.


Na podstawie: YLE.fi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.