Facebook Google+ Twitter

Finntroll wraca do Polski

Finowie wystąpią na dwóch koncertach w doskonałym towarzystwie: Tyr oraz Skalmod. Koncerty odbędą się we Wrocławiu (11 września) oraz dzień później w Krakowie.

 / Fot. Materiały prasoweWszystkie trzy bandy ruszyły na wspólna trasę po Europie by promować swoje najświeższe wydawnictwa. Oto najnowsze utwory poszczególnych zespołów, które zapewne usłyszymy zarówno w „Alibi” jak i w „Kwadracie”:
Finntroll: http://www.youtube.com/watch?v=GclKDei5hHU
Tyr: http://www.youtube.com/watch?v=aONcdN0Weiw
Skalmod: http://www.youtube.com/watch?v=NspqUmnMzRA

Oto dokładny rozkład jazdy na obu koncertach:
18:30 – door open
19:30 – 20:00 – Skalmold
20:15 – 21:00 – Tyr
21:30 – 23:00 – Finntroll

FINNROLL (Finlandia) Folk-Metal
 / Fot. Materiały prasoweObok rodaków z Korpiklaani pochodzący z Helsinek sekstet Finntroll to obecnie jedna z najważniejszych folkmetalowych formacji na świecie. I bez wątpienia najlepszych. Choć grupa istnieje ponad 15 lat, dopiero parę lat temu jej muzyka zyskała światowy rozgłos, dzięki podpisaniu kontraktu z renomowaną wytwórnią Century Media. Opowieści zaczerpnięte z fińskiej mitologii oraz historie o fikcyjnym królu trollów walczącym z chrześcijaństwem, które ubrano w świetną mieszankę folku i black metalu, spodobały się na całym świecie. Zyskały spore grono zwolenników również w Polsce, gdzie Finntroll zawsze może liczyć na gorącą i wierną publikę. Ostatnio Finowie przekonali się o tym podczas drugiej edycji MetalFestu, gdzie promowali wydany wiosną 2013 roku krążek "Blodsvept".
http://www.finntroll.net/
http://www.facebook.com/officialfinntroll
http://www.youtube.com/watch?v=yGywo81G6lk

TYR (Wyspy Owcze) Progresywny folk-metal
To właśnie ci panowie z Wysp Owczych są odpowiedzialni za jeden z największych hitów folkmetalowych w historii takiego grania. Chodzi oczywiście o adaptację pochodzącej z ojczyzny Týr pieśni "Hail To The Hammer", podniosłej, potężnej, której refren na koncertach chóralnie odśpiewują fani. Zespół gościł u nas wielokrotnie i zawsze jego koncerty spotykały się z bardzo gorącym przyjęciem, na co wpływ miał również fakt, iż sami muzycy to przemili ludzie, którzy nie stronią od kontaktów z fanami. Obecna wizyta jest tym ciekawsza, że Týr zaprezentuje w Polsce kawałki z nowej płyty, nad którą pracował wraz z doskonałym bębniarzem Nile, George'em Koliasem.

Skalmold (Islandia) Wiking / Folk-Metal
Islandia to nie tylko Björk, Sigur Ros czy Mum. Na tej niedużej, niezwykle malowniczej wyspie są również metalowcy. A ściślej, folkmetalowcy. Chodzi o założoną w 2009 roku w stolicy kraju Reykjaviku sześcioosobową załogę Skalmöld, której nazwa nawiązuje do krwawych konfliktów rodzinnych, do jakich doszło na wyspie w XIII wieku. Krew lała się wtedy strugą szeroką, ale bez obaw, muzyka grupy na pewno do krwawych porachunków nie zachęca. Raczej kojarzy się z uczta Wikingów po pełnej łupów wyprawie, z mnóstwem jadła, wysokooktanowego napitku i kołyszących śpiewów po islandzku. W Polsce Skalmöld będzie promować wydany w 2012 roku drugi krążek "Börn Loka".

Zagrają:
FINNROLL (Finlandia) Folk-Metal
+
TYR (Wyspy Owcze) Progresywny folk-metal
Skalmold (Islandia) Wiking / Folk-Metal

Klub: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Data: 11 września 2013 (środa)

Klub: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Data: 12 września 2013 (czwartek)

Wejście: 18.30 Start: 19.00
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż), 85 zł (w dniu koncertu)
Pierwsza pula biletów kolekcjonerskich dostępna wyłącznie na naszej stronie pod tym adresem:
http://knockoutprod.net/site/bilety.

Zaprasza Knock Out Productions.
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.