Facebook Google+ Twitter

Finowie protestują przeciwko Gazociągowi Północnemu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-02 13:28

Fiński minister spraw zagranicznych Alexander Stubb ostro skrytykował działania Rosji i Niemiec w sprawie budowy Gazociągu Północnego. Gazociąg na długości ponad 300 kilometrów ma przebiegać przez wody fińskiej strefy ekonomicznej. Dlatego konieczna jest zgoda na inwestycję rządu w Helsinkach.

Stubb zarzucił obu państwom, że podejmując decyzję o inwestycji nie konsultowały się z innymi zainteresowanymi nią krajami. Stubb wymienił tu Polskę, Estonię, Litwę i Łotwę. Zdaniem fińskiego ministra takie postępowanie osłabia jedność Unii Europejskiej. Jak wyjaśnił, stanowi to naukę na przyszłość oraz dowód jak ważne jest prowadzenie wspólnej unijnej polityki energetycznej.

Fińskie media informują też, że nie sprawdziły się przypuszczenia, że po spotkaniu z Putinem premier Finlandii poinformuje o bliskiej zgodzie na budowę Gazociągu. Matti Vanhanen rozmawiał z szefem rosyjskiego rządu w Gdańsku. Mówiąc o przebiegu spotkania, Vanhanen powiedział, że poruszano sprawie gazociągu, ale nie ma w tej dziedzinie żadnych nowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.