Facebook Google+ Twitter

Fińscy skoczkowie wołają o pomoc

Nie tylko polscy skoczkowie mają kłopoty tej zimy. Fińska kadra nie dość, że została bez gwiazd (Ahonen, Hautamaeki zakończyli karierę), to boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Finowie wołają o pomoc w specjalnym spocie, który możecie zobaczyć poniżej.

W ramach specjalnego projektu zatytułowanego „Pomóż chłopakom na skoczni” (Auta miestä mäessä), fińska kadra skoczków wraz z trenerem wystąpiła w krótkim filmie, obrazującym złą sytuację w skokach. W ten sposób chcą zachęcić sponsorów do inwestowania w fińskie skoki narciarskie.

"Będziemy skakać bez nart"


Obejrzyj film:

Film jest bardzo dosadny. Widać kadrę fińską jadącą na zawody starym vanem, który psuje się po drodze. Mijają ich norwescy skoczkowie, jadący w luksusowym autobusie. Fińscy skoczkowie zmuszeni są pchać samochód o własnych siłach. Gdy po wielkich trudach, docierają do Lahti trener Pekka Niemelä oznajmia, że mają tylko jedną parę nart. Następuje moment ciszy, po czym Anssi Koivuranta oświadcza: „Będziemy więc skakać bez nart”. Cały spot został nakręcony przy pomocy wolontariuszy. Utrzymany jest mrocznym, niemal thrillerowym klimacie.. Podobną kampanię rok temu zastosowali fińscy hokeiści.


Gwiazdy na emeryturze


Oprócz nikłego zainteresowania sponsorów i złej ekonomicznej sytuacji, fińskie skoki zostały bez gwiazd. Janne Ahonen oraz Matti Hautamaeki zakończyli karierę. Nad Janne Happonen, który miał być liderem reprezenetacji, ciąży widmo kontuzji. Ledwo doszedł do siebie po poprzednich problemach, w Lillehammer doznał urazu kolana i prawdopodobnie nie pojawi się na skoczni do końca sezonu.

W potencjał fińskich skoków wierzy jednak Mika Kojonkoski, który popiera powyżsżą kampanię: "Świetnie, że w końcu zaczęliśmy coś robić, by przywrócić skoki narciarskie do poziomu, na którym były w latach świetności." - powiedział w wywiadzie dla nordicopening

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.