Facebook Google+ Twitter

Fińsko-szwedzki pojedynek z Francuzami na korzyść Skandynawów

Skandynawowie, Fin Matti Heikkinen i Szwed Marcus Hellner okazali się lepsi od czołowej piątki Francuzów podczas biegu na 15 km techniką dowolną w szwajcarskim Davos.

Bieg narciarski. / Fot. Wiked Kentaur, Wikimedia CommonsW sobotę odbyły się kolejne zawody w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 15 km stylem łyżwowym. Od samego początku bardzo dobrze biegli Francuzi, zwłaszcza Maurice Manificat. Po przebiegnięciu 5 km w pierwszej dziesiątce było ich trzech. Prowadził Manificat, przed Szwedem Marcusem Hellnerem (+1,5 sek. straty) i swoim rodakiem Robinem Duvillardem (+1,7). Na dalszych pozycjach znajdowali się natomiast: zawodnik gospodarzy - Szwajcar Remo Fischer (+2,1), Rosjanin Alexander Legkov (+3,7), Kanadyjczyk Devon Kershaw (+3,7), Estończyk Aivar Rehemaa (+4,4), Francuz Vincent Vittoz (+6,3) oraz Włosi Giorgio Di Centa (+7,8) i Pietro Piller Cottrer (+7,9).

Po 10 km na prowadzeniu wciąż znajdował się Manificat, a drugi był Hellner (+3,6). Na trzecie miejsce awansował natomiast Fin Matti Heikkinen, który z kilometra na kilometr biegł coraz szybciej (+3,7). Kolejni zawodnicy osiągali już kilkunastosekundowe straty do prowadzącej trójki. Wśród nich znajdowali się: Vittoz (+11,6), Kershaw (+12,4), Francuz Emmanuel Jonnier (+15,6), Legkov (+16,0), Duvillard (+16,8), Di Centa (+17,9), kolejny Francuz Jean Marc Gaillard (+18,6) i Niemiec Rene Sommerfeldt (+19,3).

Na 3,2 km przed metą w pierwszej dziesiątce wciąż było pięciu Francuzów, ale prowadzenie objął Heikkinen. Drugi był Manificat (+0,7), a trzeci Hellner (+5,8). Na mecie okazało się, że wygrali dwaj Skandynawowie przed czterema Francuzami. Zawody wygrał po raz pierwszy w swojej karierze Matti Heikkinen. Na podium znaleźli się również Marcus Hellner (+14,4) i Maurice Manificat (+15,9). Straty kolejnych zawodników były już większe: Jonnier (+30,1), Vittoz (+31,1), Duvillard (+33,6), Amerykanin Kris Freeman (+36,2), Gaillard (+37,8), Kershaw (+39,0) i Piller Cottrer (+40,6).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.