Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5759 miejsce

Firma Dorex nie dokończy budowy galerii handlowej w Otwocku

Dwa tygodnie temu minął termin budowy nowej galerii handlowej w centrum Otwocka. Dokładnie 5 grudnia tego roku obiekt miał stanąć przy ul. Andriollego, Powstańców Warszawy i Staszica (na części Placu Niepodległości).

 / Fot. Paola MeninBudowa nowoczesnej galerii handlowej od kilku lat nie ruszyła ani o krok, Otwock zaś zdążył już zyskać miano „miasta z wielką dziurą w centrum”. Prace nad projektem budowy galerii rozpoczęły się w 2005 roku. Pierwszy termin jej ukończenia był zaplanowany na rok 2009, potem zaś przedłużony do roku 2010. Powodem niewywiązania się inwestora z umowy okazał się być brak wystarczających funduszy.

Teraz, gdy minął już wyznaczony termin ukończenia inwestycji, władze miasta mogą wreszcie rozwiązać umowę z firmą Dorex, która była odpowiedzialna za budowę. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok o wycenie nieruchomości na 26 mln złotych. Na 30 grudnia zaplanowana jest licytacja terenu pod budowę galerii. Istnieje więc szansa, że znajdzie się inna firma , która podejmie się dokończenia inwestycji.

Jak podaje Linia Otwocka, 25 listopada wizytę na terenie budowy złożyli prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak oraz miejscy urzędnicy. Obecny był także prezes firmy Dorex, Zbigniew Baranowski, który przy tej okazji ponownie przekonywał o zdobytych przez siebie środkach na dokończenie inwestycji. Na zapewnieniach słownych tym razem się jednak zakończyło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

edi
  • edi
  • 14.12.2010 18:52

Jak komuniści zawalili termin budowy,to zawsze wypowiadali sakramentalną formułkę:"zawiedli kooperanci".Ewentualnie wyszedł przed kamerę jakiś majster i powiedział:"bo wyngla nie dowieźli".I wszystko było jasne.Dzisiaj inwestor tłumaczy się brakiem kasy.Forma się zmieniła a treść ciągle ta sama-budowa leży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.